Yalçın: Memurlara Ek Ücret Artışı Öngörüyoruz

Ali Yalçın, Memur-Sen Yönetim Kurulu Başkanı "Asgari işçi ücretlerinde iyileştirme temel beklentilerinin kamuoyuna duyurulması ve etiketlerin değişmesinden sonra artık memur olarak ek bir artış bekliyoruz. Daha fazla artış gerekli hale geldi." dedi.

Yalçın: Memurlara Ek Ücret Artışı Öngörüyoruz

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın'ın yanı sıra Memur-Sen'e bağlı 11 sendikanın temsilcileriyle bir araya geldi.

Memur-Sen Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yalçın toplantının ardından yaptığı açıklamada:

Anlaşmalı olduğumuz tüm kurumlarda çalışanların durumu ile ilgili temel yöntemlerimizi yeniden ele aldık. Görev yapan memurlar, memurların kendilerine katılması için hazır, bu konudaki ihtiyacı sıraladık. İşe alınan personelin emekliliği noktasında sorun çıkarmaması konusunda genel felsefemizi sizlerle paylaşabildik. 5 milyon 300 000 kişiyi etkileyen çok büyük bir düzenlemenin kamuoyunun bilgisine sunulmuş olması nedeniyle bir gösterge yönetmeliğinin eklenmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdik. Umutlarımızı zaman içinde paylaşabildik.

"Vergi oranını yüzde 15 olarak değiştirmeyi ve vergileri bu şekilde artırmayı görüştük"

Biz kamu görevlisiyiz ve vergi matrahlarından rahatsızız. Çünkü kazandığımız maaş bir tarafa gidiyor. Son birkaç ayda kamu görevlileri vergi matrahları nedeniyle kazançlarını kaybettiler. Bu bağlamda vergi oranının yüzde 15 olarak sabitlenmesi ve bu amaçla vergi matrahlarının artırılması gereğini tartıştık.

Ekonomik zorluklarımızdan ve kamu görevlileri alanında yüzleşmek zorunda kaldığımız zorluklardan bahsettik. özellikle kentsel alanlarda kiraların memurlar için sorun haline geldiğini gözlemledik. Dönemsel maliyetler, zorunlu giderler sabit pozisyonlarda bükülür. Memurlar büyükşehir bölgelerini terk etmeye başladı. Kiralamak son derece zordur. Memur maaşlarının artırılması gerektiğini defalarca vurguladık. Bu konuda beklentilerimizi belirledik. Asgari ücret yasasının çıpası ve çıtası bellidir. Bu yapı aynı zamanda yönetmeliğin okunduğunu ve dikkate alındığını gösterir. Devlet memurları da buna memurlar için de aynı şekilde bakmalıdır dedik. Aynı kurallar memurlar için de geçerli olduğu için son sözleşmemizi toplu olarak görüşerek en düşük memur maaşını önemli bir seviyeye indirdik ancak ekonomik göstergeler, satın alma gücünün kaybı ve yükselen enflasyon nedeniyle şu anda geri planda. hattın ve 8000 39TL ile en düşük memur maaşı oldu. Asgari ücreti mümkün olan en kısa sürede geri kazanmak ve bu alanda da asgari ücrette bir iyileşme sağlamak için temel planımızı önerdik.

Serap

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.