HAK-İŞ, 2023-2010 Kamu Toplu İş Sözleşmesi Çerçeve Protokolü Hazırlıklarına Başladı

HAK-İŞ'ten yapılan yazılı açıklamada, kamu çalışanları tarafından 11 Ağustos 2021'de imzalanan ve 2021-2022 yıllarını kapsayan Kamu Toplu İş Sözleşmesi Çerçeve Protokolü'nün Aralık ayında sona erdiği kaydedildi.

HAK-İŞ, 2023-2010 Kamu Toplu İş Sözleşmesi Çerçeve Protokolü Hazırlıklarına Başladı

Konfederasyona yapılacak madde listelerinde önümüzdeki dönemde imzalanacak Kamu Toplu İş Sözleşmesi Çerçeve Protokolü hazırlıklarının planlandığı belirtilirken, şu açıklamalarda bulunuldu:

"HAK-İŞ, Kamu Toplu İş Sözleşmesi Çerçeve Protokolü'nün temsil ettiğimiz kamu çalışanlarının ihtiyaç ve sorunlarına cevap verebilmesi için çalışmalarını titizlikle yapmaktadır. Bu kapsamda HAK-İŞ Yönetim Kurulu'nun onayını müteakip Kamu Toplu İş Sözleşmesi hazırlık çalışmaları yürütülmektedir. 2023-2024 Sözleşme Çerçeve Protokolü çalışmalarına başlandı.Çalışmalar tamamlandığında Kamu Toplu İş Sözleşmesi Çerçeve Protokolünün bir an önce imzalanması için geliştirilecek olan taslak çalışma Türkiye'den yetkililerin bilgisine sunulacaktır. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve TÜHİS yetkilileri.

Raporda, süreci yönetmek ve yürütmek üzere HAK-İŞ Toplu İş Sözleşmeleri Kamu Koordinasyon Kurulu'nun oluşturulduğu belirtildi.

Serap

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.