İş İlanları – Banka Sınavları

PTT Memur Atamasına İlişkin KHK Yayımlandı

PTT memur atamasıyla ilgili yayımlanan KHK hakkında merak edilenleri açıklıyoruz. Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketinin memur alımıyla ilgili Kanun Hükmünde Kararname çıkarıldı. Peki çıkan KHK ile PTT atamalarındaki mağduriyetler giderilecek mi?

MAĞDURİYETLER GİDERİLECEK!

PTT’nin 2017/1 atamalarında yerleştirme işlemleri yapılan adaylar zaten görevlerine devam etmektedir. Bunun haricinde 1 Ocak 2017 tarihinden sonra yapılan PTT sınav ve mülakatlarında başarılı olan, güvenlik soruşturmalarında olumlu puan alan adayların yerleştirme işlemlerinin yapılacağı belirtildi. Bu sayede 2017/2 atamalarında yerleşen adayların da mağduriyetlerinin giderileceği öğrenildi tabi 2017/2 atamalarında tüm adayların güvenlik soruşturma işlemleri tamamlanmamış olabilir ve bu adaylar için nasıl bir yol izlenecek bilinmiyor.

Öte yandan 2017/3 atamalarında yerleştirmeleri yapılan adayların güvenlik soruşturmaları yapılmamıştı bu yüzden bu atama için her hangi bir müjdeli haber henüz yok. İlerleyen zamanda yeni bir KHK yayımlanabilir ve mağduriyetler giderilebilir ya da 2017/3 atamaları yerine yakın zamanda PTT yeni bir memur alımı ilanı yayımlayabilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ