Bodrum Devlet Hastanesi Doktorsuz Kaldı: Birbirleriyle Anlaşamıyorlar, Bu Yüzden Tayin İstediler

Muğla'da Bodrum Devlet Hastanesi açıldı. Bodrum'da hem hayat pahalılığı hem de yüksek kiralar nedeniyle "zamana ayak uyduramayan" doktorlar randevu istedi. Hastane doktorsuz kaldı. Sağlık tehlikeye girdi

Bodrum Devlet Hastanesi Doktorsuz Kaldı: Birbirleriyle Anlaşamıyorlar, Bu Yüzden Tayin İstediler

Muğla'da bulunan Bodrum Devlet Hastanesi geçtiğimiz günlerde tadilattan geçirilerek hizmete açıldı. Ancak evlerin yüksek kira bedellerinin yanı sıra yaşam maliyetlerinin yüksek olması nedeniyle sağlık uzmanları Bodrum şehrini istemiyor. Bu nedenle bölgede yeterli sayıda doktor bulmak zordur.

Muğla Tabip Odası Başkanı Cafer Şahin, "Hastanenin yatak kapasitesi artırıldı ancak doktor kadrosunda çok fazla bir değişiklik yok. Sadece göğüs cerrahisi, çocuk cerrahisi ve kardiyoloji alanında uzmanlaşmış bir doktor var. , göğüs hastalıkları ve beyin cerrahisi. psikiyatri doktoru yok. bu ekiple turizm sezonunda nüfusu bir milyondan fazla olan bir şehirde sağlık hizmeti vermek imkansız. hastane açılınca kutlama bitmiyor •Sağlık için yeterli sayıda sağlık personeline ihtiyaç vardır.Son zamanlarda toplu işten çıkarmalar oldu.Başka bir yere geçmek istediler.Hayat çok maliyetli olabileceğinden kiralama 20 bin TL'ye kadar çıkabiliyor.Kira desteği veya sağlık çalışanlarına barınma verilebilir.

Bodrum Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, ilçedeki konut sıkıntısının lojmanlarla giderilebileceğini belirterek, "Sadece sağlık çalışanlarının değil, kamunun tüm memurlarının barınma sorunu var. Kiralar. Yılda 5-10 kat artıyor.Kamu çalışanlarının maaşıyla bu kiraları ödemeleri mümkün değil.Tek çözüm toplu konut olur.Konaklanacak yerler kurumlara tahsis edilmeli ama devlet vermiyor. Konut poliçesi var. Mevcut konutları bile sattılar” dedi.

Serap

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.