Tarım Kredi Kooperatifi 2 İl için 46 Personel Alacak

Tarım kredi kooperatiflerinin Sivas ile Malatya bölge birlikleri için 31'i kooperatif görevlisi olmak üzere 15 Ziraat Mühendisi ile beraber toplam 46 kişilik personel alımı yapacağını duyurdu.

Tarım Kredi Kooperatifi 2 İl için 46 Personel Alacak

Erzincan Sivas Tokat Bingöl Bitlis Diyarbakır Elazığ Malatya Hakkari Muş Tunceli Van illerinde istihdam edilmek üzere Sivas ve Malatya Tarım Kredi Kooperatifleri kooperatif görevlisi ve ziraat mühendisi alımı için ilana çıktı

ADAYLARDA ARANAN ŞARTLAR

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaları, kişinin medeni haklarını kullanımına engel bir durumun olmaması, yaş sınırı olarak 30 yaşından büyük olmamaları (bunun için (03.08.1991 ve daha sonra doğanların müracaat edebilecekleri unutulmamalıdır) başvuru yapacak erkek adaylar için askerlikle ilişkilerinin olmaması ya da askerliklerini tecil etmiş olmaları gerekmektedir. Diğer ilanlar da olduğu gibi kamu haklarından mahrum olmamaları, taksirli suçlar hariç ağır hapis veya 6 ay ya da daha fazlası hapis cezası ile affa uğramış olsalar bile yağma hırsızlık ve benzeri fiilleri işlememiş olmaları gerekmektedir. Bunun yanında adaylardan görevlerini yapmaya mani akli ve bedeni hastalıklarının bulunmaması ile Türkiye'nin tüm illerinde çalışmayı kayıtsız ve şartsız kabul etmiş olmaları genel şartlar içerisinde istenmektedir.

ALIMA DAİR ÖZEL ŞARTLAR

31 kooperatif görevlisine kadrosuna başvuru yapacak olan adayların, 2020 yılında düzenlenen KPSS lisans ve 2021 yılında düzenlenen yine KPSS lisans sınavlarından KPSS P3 puan türünden en az 60 puan almaları gerekmektedir. Öğrenimle ilgili diğer şartlar için aşağıda yayınlanan tabloyu adayların incelemesi gerekmektedir.

Sivas ilindeki bölge Birliği'ne bağlı kooperatif alımı için başvuracak adaylarda aranan yerleşim şartı ise adayın kendisinin ya da ailesinin (anne baba ve eşinden herhangi biri) Sivas bölge Birliği'ne bağlı iller olan Erzincan Sivas ve Tokat sınırları içerisinde son 6 aydır ikamet ediyor olmalarını belgelemeleri gerekiyor. 

Malatya bölge Birliği'ne bağlı kooperatife alınacak adaylarda istenen yerleşim şartında ise Bingöl Bitlis Diyarbakır Elazığ Hakkari Malatya Muş Tunceli ve Van illerinden birinde Son 6 aydır ikamet ediyor olmaları gerekmektedir.

Resmi ilan sayfası için tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2021, 08:20

Güler Sağlam

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER