ÖSYM Başkanlığı 7500 Lira Ücretle Uzman Yardımcısı Alacak

ÖSYM Başkanlığı tarafından yayınlanan ilanla genel idare hizmetleri sınıfında istihdam edilmek üzere 3 kişilik ÖSYM uzman yardımcısı personeli alımı yapılacağı duyuruldu. Alım için başvuru yapacak adaylar, başvuru için son tarih olan 4 Ekim 2021'e kadar ilanda belirtilen şekilde başvurularını tamamlamaları gerekmektedir.

ÖSYM Başkanlığı 7500 Lira Ücretle Uzman Yardımcısı Alacak

ÖSYM BAŞKANLIĞI UZMAN YARDIMCILIĞI SINAV İLANI

Genel idare hizmetleri sınıfında istihdam edilecek 3 kişilik ÖSYM uzman yardımcısı alımı giriş sınavı, yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamadan oluşacaktır.  Yazılı sınavın tarihi 24 Ekim 2021 olarak belirlenirken, sınav ili ise Ankara olacaktır. Yazılı sınava katılmaya hak kazanan adaylar, sınav tarihinden en az 10 gün önce ais.osym.gov.tr adresinden duyurulacaktır. Sınav giriş belgeleri de ÖSYM aday işlemleri sisteminden temin edilecek burası haricinde giriş belgesi temin edilemeyecektir.

3 uzman yardımcısı alımı için ÖSYM Başkanlığı fizik, hukuk ve maliye alanlarını belirlemiş durumda. Bu 3 alandan birer kadro adedi oluşturulan alımda; fizik alanı için kpss P1 veya KPSS P121 puan türü istenecek, hukuk alanında KPSS P4 puan türü esas alınacak ve son olarak maliye alanı için ise KPSS P19 puan alanı esas alınacaktır.  2020 ve 2021 lisans KPSS sınavından bu 3 alanın puan türlerine göre en az 70 puana sahip olan adaylar başvuru sürecinde değerlendirilecektir. 

ÖSYM Başkanlığı yapacağı yazılı sınavın sonuçlarını puanı en yüksek adaydan başlayarak başarı derecesine göre sıralayacak, atama yapılacak olan kadro sayısı kadar asıl aday sınav duyurusunda belirtilen kadro sayısının yarısı kadar yedek aday olarak belirleyecektir.

Sınav sonuçları ÖSYM Başkanlığının web sitesinden duyurulacak, asıl ve yedek adaylar için ayrıca sınav sonucu bildirilecektir.

Sınava giren adaylar sınav sonuçlarının ilan edilmesinin üzerinden geçen 7 gün içerisinde sınav komisyonuna yazılı olmak kaydıyla itirazlarını yapabileceklerdir. Komisyon yapılan itirazları 7 gün içerisinde karara bağlayacak, itiraz eden adaya itiraz sonucu yazılı bir şekilde bildirilecektir.

Resmi ilan sayfası için tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2021, 08:20

Güler Sağlam

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER