Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisine Öğretim Üyesi Alıyor

Kamu yönetimi alanında yüksek lisans veya doktora yapmış adaylar içerisinden Emniyet Genel Müdürlüğü'ne bağlı Polis Akademisine öğretim üyesi alınacağı açıklandı.

Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisine Öğretim Üyesi Alıyor

Sadece 1 kişinin alınacağı alımın son başvuru tarihi 1 Ekim 2021 olarak belirlenirken,  Polis Akademisi başkanlığına bağlı insan kaynakları Şube Müdürlüğüne adayların başvurularını şahsen veya Posta yoluyla yapabilecekleri ilan edildi. 

Son başvuru tarihi olan 1 Ekim 2021'den sonra yapılacak başvuru evraklarının kabul edilmeyecek duyurulurken, şahsen başvuru yerine Posta yoluyla başvuruyu seçen adayların başvuru tarihlerinin başvurunun Polis Akademisi kurumuna ulaştığı tarihi olacağı vurgulandı. 

1 kişilik öğretim üyesi alımı için adayların devlet memuru olmalarına engel engel teşkil edecek hallerden hiçbirini taşımaları istenirken, erkek adaylar için ise askerlik şartı getirildiği görüldü.

YDS'DEN 80 PUAN ŞARTI

Öğretim üyesi alımında adaylardan istenen özel şartların başında ise kamu yönetimi alanında Porfesör ünvanında olmaları istenirken adayların öğretim elemanı iş talep formunu temin ederek, formun yanında 4 adet vesikalık fotoğraf, askerlik durum belgesi, nüfus cüzdanlarının fotokopisi, özgeçmiş, unvan belgelerinin noter onaylı sureti, YDS en az 80 aldıklarını gösteren sonuç belgesi, müracaat için istenen belgelerin yer aldığı dosyaları başvuru için adaylardan hazırlamaları istendi.

Polis Akademisi Başkanlığı İnsan Kaynakları Şube Müdürlüğü'ne müracaat ederek, iş alımı sonucunda yerleşmeye hak kazanan kişinin işe yerleşme işlemleri için Bakanlığın ilan edeceği tarihten itibaren 10 günlük süre içerisinde Kuruma başvuru yapmaları vurgulandı.

Kazanan adayın Başkanlık tarafından ilan edilen süre içerisinde kuruma müracaat etmemesi durumunda atama işlemlerinin yapılmayacağı unutulmamalıdır.

Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2021, 23:35

Güler Sağlam

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER