Diyanet İşleri Başkanlığı 77 Hizmetli Personel Alımı!

Diyanet İşleri Başkanlığının taşra Teşkilatı'nda görevlendirilecek 77 hizmetli kadrosuna personel alımı yapılacağı duyurulurken, alıma ait son başvuru tarihi ise 24 Eylül 2021 olarak belirlendi.

Diyanet İşleri Başkanlığı 77 Hizmetli Personel Alımı!

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayınlanan hizmetli alımı ilanında 2020 yılına ait KPSS puan türünün, aday alım sıralamasında kullanılacağı duyurulurken, ilanda yayınlanan tabloda belirtilen 77 kişilik personel alımına ait diğer detaylarda belirtildi.

24 EYLÜL SON BAŞVURU TARİHİ

Diyanet'in taşra teşkilatında görevlendirilecek olan kişilerden istenen genel başvuru şartlarını başında ise devlet memurlarının tabi olduğu 657 sayılı DMK'nın 48. maddenin A bendindeki şartları adayların taşıyor olmaları gösterildi. Kadro için mezuniyet şartı olarak ise lise veya dengi okul diploması işaret edildi. 2020 yılı KPSS 94 94 puan türünden en az 50 puan alanların sözlü sınava çağrılacağı ilan edilirken başvuru şekli, yeri ve zamanı olaraksa 13 Eylül ile 24 Eylül tarihleri belirlendi. Diyanet'in bu alım için hazırlattığı sınav.diyanet.gov.tr adresinden başvurular alınacağını adayların unutmamaları gerekiyor.

Öte yandan başvuru yapacak adaylar içerisinde sabıka ve arşiv kaydı bulunanların, varsa bu kararlara ait mahkeme çıktılarını müracaat tarihinden önce mutlaka Diyanet İşleri Başkanlığına fakslamaları istendi. Başvuruda belirtilen şartlara sahip olmanın sorumluluğunun adaylarda olacağı vurgulanırken, belirtilen müracaat tarihinden sonra yapılacak başvuruları Başkanlığın kabul etmeyeceği önemle vurgulandı. Diğer taraftan adaylardan 1000 karakteri aşmayacak şekilde özgeçmişlerini hazırlamaları istenirken ilan başvuru şartlarına uygun olmayan kişilerin başvurularının sonradan da anlaşılsa kabul edilmeyeceği duyuruldu.

77 kişilik personel alımına ait duyuruların diyanet.gov.tr üzerinde bulunan İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü sayfasında ilan edileceği belirtilirken adaylara ayrıca yazılı tebligat yapılmayacağı açıklandı.

Sınava ait sözlü sınavın Ankara'da bulunan Diyanet İşleri Başkanlığı'nda yapılacağı, 77 kişilik alım için bu sayının 3 katı adayın sözlü sınava davet edileceği vurgulandı.

Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2021, 23:35

Güler Sağlam

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER