Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Başkanlığı 9 İşçi Alımı

Atatürk Kültür Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Türkiye iş Kurumu vasıtasıyla Kurum bünyesinde istihdam edilmek üzere ilan içerisinde kadro dağılımları ve aranan şartları detaylıca paylaştığı temizlik görevlisi ve güvenlik görevlisi 9 sürekli işçi alımı yapacak. Alımın son başvuru tarihi ise 4 Ekim 2021.

Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Başkanlığı 9 İşçi Alımı

Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı Atatürk Kültür dil ve tarih Yüksek Kurumu Başkanlığı 9 kişilik sürekli işçi alımı yapacağını duyurdu. Alımı yapılacak sürekli işçilerin Türkiye İş Kurumu aracılığıyla iş başvurularının alınacağı ve ünvanlarının temizlik ve güvenlik görevlisi olacağı öğrenildi.

İŞKUR tarafından yapılan diğer devlet kurumları alımlarında olduğu gibi 657 sayılı DMK'nın 48. maddesinde belirlenen şartları taşıyor olmaları, İlana başvuru yapabilmek için 18 yaşını tamamlamış olmaları, alımı yapılacak olan temizlik ve güvenlik görevlisi kadrolarının özel kanunları ve diğer mevzuatlarında yer alan şartları taşıyor olmaları, Kamusal haktan yoksun olmamaları, Güvenlik soruşturması ile arşiv araştırması sonuçlarının olumsuz olmaması gerekmektedir. Bunun yanında erkek adaylar için askerliklerini yapmış olmaları yada tecilli veya muaf olmaları gerekmektedir.

SÜREKLİ İŞÇİ ALIMI ÖZEL ŞARTLARI;

Güvenlik görevlisi olmak isteyen adayların 29 Eylül 1986 ve sonrası doğmuş olmaları gerekmektedir. Öğrenim düzeyi olarak en az ortaöğretim öğrenimine sahip olmaları, başvuru son günü olarak ilan edilen 4 Ekim 2021 itibariyle Silahsız özel güvenlik görevlisi kimlik kartına haiz olmaları gerekmektedir.

Temizlik personeli olmak için başvuracak adayların öğrenim durumları ise en az ilköğretim olmalı, İŞKUR tarafından ilan edilen işgücü taleplerinde gösterilen son başvuru tarihi olan 4 Ekim 2021 itibariyle aranan şartları sahip olmaları gerekmektedir. 

Sürekli işçi alımına başvuracak adaylar 29 Eylül 2021 ile 4 Ekim 2021 tarihlerinde İŞKUR'un e-şube internet adresinden TC kimlik numaraları ile başvuru yapmaları gerekmektedir. Adaylar ilana başvururken bir iş yeri ve bir meslek koluna başvuru yapabileceklerini unutmamalıdır.

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2021, 09:53

Güler Sağlam

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.