Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı 12 Bilişim Personeli Alımı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yayınlanan ilana göre sözleşmeli statüde istihdam edilmek üzere 12 kişilik Bilişim personeli alınacağı öğrenildi. Personel alımı son başvuru tarihi ise 11 Ekim 2021 olarak belirlendi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı 12 Bilişim Personeli Alımı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın Bilgi Teknolojileri Genel Müdürlüğü'ne alımı yapılacak olan Bilişim personelleri, sözleşmeli Bilişim personeli istihdamına ilişkin daha önce yayınlanan esas ve usuller hakkındaki yönetmeliğin 8 maddesi uyarınca alımları gerçekleştirilecektir. Alım; hem sözlü sınav hem de uygulamalı sınav olmak üzere iki etapta düzenlenecek, 2 sınav sonucunda da başarı elde eden 12 kişi Bakanlık bünyesinde sözleşmeli Bilişim personeli statüsünde görevlendirilecektir.

TOPLAM 120 ADAY SINAVA ÇAĞRILACAK

Toplam 12 adayın sınava çağrılacağı duyurulan alımda, 3 farklı grupta personel alım süreci takip edileceği öğrenilirken, A, B ve C Grubu olmak üzere 12 kişilik alım için aylık brüt sözleşme ücreti tavan katsayısı kıstasına göre ücret ödemesi yapılacak. Buna göre A grubu için aylık brüt sözleşme ücreti tavan katsayısının 4 katına kadar, B grubu için 3 katına kadar, ve C Grubu için de 2 katına kadar aylık brüt sözleşme ücreti tavan katsayısı ile maaş ödemesi yapılacağı tablo ile açıklandı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın Bilişim personeli alımına başvuru yapmayı düşünen adayların 21 Eylül 2021 tarihi ile 11 Ekim 2021 tarihleri arasında türkiye.gov.tr adresi üzerinden Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına ait kariyer kapısı - kamu işe alım ve kariyer kapısı uygulaması yardımıyla başvuru işlemlerini yapabileceklerdir. Adayların bu kısımda dikkat etmesi gereken önemli bir unsur ise başvuru alım tarihinden önce e-devlet üzerinden bu uygulamayı kullanmak istediklerinde uygulamaya erişemeyecekleri oldu. Öte yandan e-devlet dışında şahsen veya posta yolu ile yapılan başvuruların personel alımı için değerlendirmeye tabi tutulmayacağı uyarısı yapıldı.

 Bilişim personeli alımı başvurusu için istenen belgeler, sınav süreci ile ilgili bilgiler de Bakanlığın Resmi Web Sitesi üzerinden duyurulacağı, bunun haricinde herhangi bir duyuru yapılmayacağı ilan edildi.

Resmi ilan sayfası için tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2021, 08:20

Güler Sağlam

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER