Süleyman Demirel Üniversitesi İşçi Alımı Yapıyor!

Süleyman Demirel Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yayınlanan ilanlar üniversite bünyesinde istihdam edilmek üzere 18 kişilik işçi alımı yapılacağı öğrenildi

Süleyman Demirel Üniversitesi İşçi Alımı Yapıyor!

Diğer kamu kurumlarınında istediği gibi Süleyman Demirel üniversitesi'de yapacağı işçi alımı işlemlerini Türkiye İş Kurumu üzerinden yapacak. İşçi alımına ait son başvuru tarihi ise 21 Eylül 2021 olarak ilan edildi.

 Süleyman Demirel Üniversitesi bünyesinde çalıştırılacak olan 18 kişilik işçiler, 4857 sayılı iş kanunu tabi olarak istihdam edilecekler. 

İŞKUR aracılığı ile yayınlanan tabloda belirtilen ünvan türü, görev yeri, alım yapılacak kişi sayısı ve cinsiyet gibi kriterler aşağıda yer almaktadır.

ALIMA DAİR GENEL ŞARTLAR

İşçi alımına başvuracak kişilerin Türk vatandaşı olmaları gerekmektedir.

657 sayılı DMK'nın 48 maddesinde yazılı olan şartları başvuru sahiplerinin taşıması gerekmektedir. İlanda belirtilen hapis cezası ya da hükmün açıklanmasının geri bırakılması gibi mahkemece verilen cezai kararları taşımıyor olmaları gerekmektedir.

Adaylardan istenen bir diğer şart ise uyuşturucu veya uyuşturucu madde suçlarından dolayı herhangi bir ceza almamış olmaları oldu. 

İlana başvuracak erkek adayların askerliklerini yapmış olmaları ya da muaf olmaları gerekirken, yine adayları kamusal hakları kullanmaktan yoksun herhangi bir ceza almamış olmaları da istenen bir diğer şart olarak karşımıza çıkmaktadır. Yine diğer işçi alımı ilanlarında olduğu gibi SGK tarafından verilen emeklilik, yaşlılık veya malullük gibi aylıklardan adayların almamış olmaları isteniyor.

Adayların özellikle dikkat etmesi gereken diğer şartlardan birisi ise başvuru ilanında belirtilen şartları taşımadıkları halde yanıltıcı ya da yalan beyanda bulunmaları halinde bu şekilde beyanda bulunan kişilerin atamaları yapılmış olsa dahi daha sonradan belirlenmeleri halinde atamalarını iptal edileceğidir.

 İşçi alımı ile işe yerleştirilecek kişiler 60 günlük deneme süresine tabi tutulacaktır.

İlanın resmi haline ulaşmak için tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2021, 04:20

Güler Sağlam

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER