Sahil Güvenlik 300 Askeri Personeli Alacak!

Başvuru tarihi 21-23 eylül olarak duyurulan ilanla beraber Sahil Güvenlik Komutanlığı 300 askeri personel istihdamı sağlayacak.

Sahil Güvenlik 300 Askeri Personeli Alacak!

Sahil Güvenlik Komutanlığına bağlı olarak uzman erbaş olarak çalışmak isteyen Türk vatandaşlarına göre hazırlanan 300 kişilik personel alımında;

Sahil Güvenlik Komutanlığının uzman erbaş alımı 2021 başvuru şartları belirlendi. Buna göre; 300 kişilik uzman erbaş alımının ayrıntıları netleşti. İçİşleri Bakanlığı Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından adaylar için hazırlanan bilgilendirme kılavuzu geçtiğimiz gün duyuruya çıkıldı. Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alımı hakkında başvuru şartları, başvurunun son tarihi ve adaylardan istenen diğer detaylar aşağıda bilginize sunuldu.

Yayımlanan kılavuza göre Sahil Güvenliğe toplamda uzman erbaş statüsünde 300 personel alımı yapılacağı öğrenildi. Kılavuzda yer alan bir diğer bilgilendirmeye göre ise Sahil Güvenlik uzman erbaş olarak başvurmak için son tarih 30.09.2021 tarihi belirlendi. Öte yandan başvuru şartları da kılavuzda detaylıca adayların bilgisine sunuldu. 

SAHİL GÜVENLİK KOM. UZMAN ERBAŞ ALIMI BAŞVURULARI HANGİ TARİHTE?

Sahil Güvenliğe alınacak uzman erbaş kadrosundaki personeller için başvuru tarihi 21 Eylül 2021 saat 14:00’te başlatılarak, 30 Eylül 2021 saat 11:00 itibariyle başvurular sonlandırılacak.

Uzman erbaş kadrosunda istihdamı sağlanacak alımla ilgili yapılacak başvurulara ait sonuçlar 15 Ekim 2021 tarihinde ilan edilecek. Yazılı Sınav ve İkinci Seçim Aşamalarının yanında Sınavın yeri gibi diğer önemli detaylarda 15.10.2021 tarihinde ilan edilecek. 

Sonuçlara ait bilgilere adaylar, Komutanlığın www.sg.gov.tr uzantılı internet adresi üzerinden erişebilecekler. Diğer taraftan başvuruya ait sonuçlar burada ilan edilen tarihten önce de duyurulabileceği belirtildi. Bu sebeple başvuru yapan adayların, başvurularına ait sonuçları Bakanlığın internet sitesini takip ederek öğrenebileceklerdir .

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2021, 02:47

Güler Sağlam

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER