Merkez Bankası Kadrolarına Uzman Yardımcısı Alınıyor

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankasının Bilişim biriminde görevlendirilmek üzere 40 adet uzman yardımcısı alınacak öğrenildi. İlanın son başvuru tarihi 4 Ekim 2021 olarak gösterildi.

Merkez Bankası Kadrolarına Uzman Yardımcısı Alınıyor

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası'nın diğer Dünya merkez bankaları içerisindeki teknolojik altyapısı başta olmak üzere yenilikçi yaklaşımına vurgu yapılan ilanda, bankanın vizyonuna uyum sağlayacak kişilerin başvuruda bulunmaları istendi.  Merkez Bankası'nın Türkiye'nin ekonomisinde ki yerinin hatırlatıldığı ilanda, adaylara güvenlik ve süreklilik konusunda vurgu yapıldı. 

Alım süreci sonunda istihdam edilecek kişileri Tam zamanlı olarak çalıştırılacakları ve kadrolu statüsü görev yapacakları belirtilirken, görev yapılacak il olarak ise İstanbul ve Ankara gösterildi.

BAŞVURULAR 8 EYLÜLDE BAŞLADI

 Merkez Bankası'nın Bilişim Teknolojileri Genel Müdürlüğüne bağlı veri yönetişimi ve istatistik Genel Müdürlüğü tarafından istihdamı sağlanacak adaylar, başvuru için 8 Eylül ile 4 Ekim 2021 tarihleri arasında ilanda belirtilen şartları taşımaları halinde başvuruda bulunabilecekler. 

1 Ocak 1987 ve sonrasında doğmuş olan kişilerin ilana başvuru yapabilecekleri belirtilirken, sınav komisyonunun mülakatına adayların tabi tutulacağı da ayrıca vurgulandı. 

Alımı yapılacak kişilere 2018 tarihinden sonra yapılan yabancı dil bilgisi sınavından en az yetmiş puan almaları şartı getirilirken, alıma ait genel yetenek sınavının ise 16 ve 17 Ekim tarihlerinde yapılacağı duyuruldu.  Adaylara uygulanacak olan genel yetenek sınavını klasik yazılı sınavı olmayacağı test usulünün uygulanacağı açıklanırken, ilk etapta 480 adayı meslek sınavına davet edileceği belirtildi. Genel yetenek sınavı test usulü olurken yazılı meslek sınavının ise klasik yöntemle yapılacağı öğrenildi.

Güler Sağlam

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER