Denizli Pamukkale Üniversitesi Sağlık Personeli Alımı Yapıyor!

Denizli'de bulunan Pamukkale Üniversitesinin hemşire Unvanı başta olmak üzere diğer unvanlarda toplamda 24 kişilik sözleşmeli sağlık personeli alımı yapacağı öğrenildi.

Denizli Pamukkale Üniversitesi Sağlık Personeli Alımı Yapıyor!

Üniversitenin sağlık personeli alımına başvuracak kişiler, 28 Eylül 2021 tarihine kadar ilanda belirtilen şartları taşımaları halinde başvurularını yapabilecekleri öğrenildi. Pamukkale Üniversitesi Rektörlüğü tarafından 24 kişilik sözleşmeli sağlık personeli alımı başvuru şartlarına göre istihdam edilecek kişiler 657 sayılı devlet memurları kanunu 4B kapsamında çalıştırılacakları belirtildi. Diğer taraftan alımı yapılacak personellerin maaşları özel bütçeden karşılanacağı duyuruldu. alım şartlarının en başında ise 2020 yılına ait KPSS puanın baz alınacağı, başvuru sıralamasının KPSS P3 puanına göre yapılacağı duyuruldu. Öte yandan adaylara herhangi bir yazılı veya sözlü sınavın yapılmayacağı da istenen diğer şartlardan birisi olarak göze çarptı. Bu maddede ki tek istisna ise Eczacı kadrosuna yapılacak başvurular gösterildi.

İLANIN GENEL ŞARTLARI

İlana ait genel şartlara baktığımızda ise adayların Türk vatandaşı olmaları, devlet memurları kanununda bulunan 48. maddeye aykırı şarta sahip olmamaları, adaylarda görevlerini devamlı yapmalarına engel teşkil edecek vücut ya da akıl hastalığı bulunmaması gibi genel şartlar istendiği görülüyor. Bir diğer istenen şart ise askerlikle ilgilerinin ya bulunmaması yada askerlik çağında olmamaları veya askerliklerini yapmış olmaları istenmektedir.

Sözleşmeli personel alımlarında dikkat çeken bir diğer başvuru şartı ise SGK tarafından verilen emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığını adayların almıyor olmaları oldu.

Sağlık personeli alımı olduğu için adayların nöbet tutmalarına engel bir durumlarının bulunmamaları da ilanda istenen bir diğer şart olarak karşımıza çıkmaktadır.

Resmi ilan sayfası için tıklayınız.

Güler Sağlam

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER