Adalet Bakanlığı Mühendis ve Çözümleyici 26 Kişi Alıyor!

Adalet Bakanlığı sözleşmeli statüde istihdam edilmek üzere 26 kişilik mühendis ve çözümleyici alımı yapılacağı duyurulurken, alıma ait son başvuru tarihi ise 24 Eylül 2021 olarak açıklandı.

Adalet Bakanlığı Mühendis ve Çözümleyici 26 Kişi Alıyor!

ADALET BAKANLIĞI MÜHENDİS ALIMI

Adalet Bakanlığının bilgi işlem Genel Müdürlüğü bünyesinde istihdam edilecek mühendislerin, 657 sayılı devlet memurları kanununun 4B statüsünde çalıştırılacakları öğrenilirken, 1978 tarihinde yayımlanan sözleşmeli personel çalıştırılmasına ilişkin esasların belirtildiği yönergede istenen şartları adayların taşımaları gerekiyor. Adaylardan Kamuya girişin olmazsa olmazı KPSS puanının ise 2020 yılında yapılan KPSS'den isteneceği açıklandı. 2020 KPSS puanına göre adayların sıralamaya tabi tutulacağı hatırlatılırken, her bir grup için 3 katı adayın mülakata çağrılacak ilan edildi. Buradan öğrenileceği üzere adaylar işe başlamadan önce sözlü sınava girerek başarı elde etmeleri gerekecek. 

MÜHENDİS ve ÇÖZÜMLEYİCİ unvanı olmak üzere iki grup şeklinde alımı yapılacak olup, Mühendis kadrosu için 12 kişi, Çözümleyici kadrosu içinse 6 kişinin 4B statüsünde sözleşmeli olarak görevlendirilecek ilanda açıklandı.

Adayların başvurularını e-devlet üzerinden yapacakları açıklanırken, başvuru tarihi olarak ise 10 Eylül ile 24 Eylül tarihleri arası işaret edildi. E-devlet'te bulunan Adalet Bakanlığı kariyer kapısı aracılığıyla başvurular yapılacak olup, sınava ait tüm duyuruların Adalet Bakanlığı'nın resmi web sitesi üzerinden adaylara duyurulacağı ilan aracılığıyla aktarıldı.

ADALET BAKANLIĞI ÇÖZÜMLEYİCİ ALIMI

Alımı yapılacak 26 kişiden 8 tanesini Merkez teşkilatta çözümleyici ünvanı adı altında görevlendirileceği ilan edilirken, bu unvan için istenen şartlarında mühendis kadrosunda işaret edilen sözleşmeli personel çalıştırılmasına ilişkin yönergeye göre işe alım süreçlerinin uygulanacağı öğrenildi.

Yazılım dillerinin başında gelen Java, .Net başta olmak üzere veritabanı yönetimi, yapay zeka geliştirme gibi alanlardan çözümleyici adayların yeterliliği ölçülecek.

Güler Sağlam

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER