Köyceğiz’de Çıkan Yangın Kontrol Altına Alındı!

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde çıkan orman yangını uzun uğraşlar sonucunda kontrol altına alınarak soğutma çalışması aşamasına geçildiği öğrenildi.

Köyceğiz’de Çıkan Yangın Kontrol Altına Alındı!

Köyceğiz'de bulunan orman yangınının bugün yeniden başladığı, ancak orman ekipleri tarafından havadan ve karadan olmak üzere müdahale etmesiyle yangını kontrol altına aldıkları öğrenilirken şu anda ekiplerin soğutma çalışması yapıldığı belirtildi.

Ekiplerin hem havadan hem de karadan yoğun uğraşları sonrasında yangın kontrol altına alınırken, büyük bir hızla yayılan alevlerin yeni bir orman yangınına sebep olmaması için soğutma çalışmasının gece saatlerinde de devam ettiği öğrenildi.

Köyceğiz'in Otmanlar Mahallesi Şeytanderesi mevkisinde daha önce de yangın çıkmış, sonrasında soğutma çalışmaları yapıldığı basına yansımıştı. Aynı bölgede çıkan ikinci yangın sonrasında ekipler 12 helikopter, 2 uçak, karadan da 25 arazöz, 12 su tankeri, 4 iş makinesi ve çok sayıda orman yangını müdahale ekibi ile yangını söndürdü ifade edildi

SOĞUTMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Büyük bir hızla ormanlık alana yayılan alevlerin Göynük Kanyonu'na kadar ulaşması sonrasında ekipler gece saatlerine kadar süren çalışma ile yangını kontrol altına almayı başardılar. 

Yangınla ilgili sosyal medya hesabı aracılığı ile açıklama yapan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde çıkan yangın kontrol altına alındığını belirterek, “soğutma çalışmalarımız devam ediyor” paylaşımıyla yangının son durumunu merak eden vatandaşları bilgilendirdi.

Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2021, 03:38

Güler Sağlam

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER