Yardım Kolisi Başvurusu 2023

Yardım kolisi başvurusu 2023 yılında yardım kolisine ihtiyaç duyan kişi ve ailelerin başvurabileceği çok sayıda kuruluş bulunmaktadır. Yardım kolisi başvuruları nedeniyle her yıl önemli bir bütçe ayıran kurum ve kuruluşlar, yardım kolisi başvurularını tek tek ele alarak gerçek ihtiyaç sahiplerine yardım kolisi dağıtımı yapmaktadır.

Yardım Kolisi Başvurusu 2023

Ancak Yardım kolisinin gerçekten ihtiyacı olan insanlara yardım etmek için yapılan bir yardım olduğu da asla göz ardı edilmemelidir. Bu nedenle bazı kişilerin yardım kolisi başvuru için talepte bulunmaması, yardımın gerçekten ihtiyacı olan insanlara ulaşmasının önünü açacaktır.

Her durumda kurum ve kuruluşlar uygun görülen yardım kolisi başvurusu taleplerini değerlendirir ve uygun görmedikleri yardım kolisi başvurusu formlarını da reddeder. Bu nedenle, gerçekten ihtiyacı olanların vatandaşların yardım kolisi başvurusu yapması önem arz etmektedir.

E-Devlet Yardım Kolisi Başvurusu 2023

Yardım kolisi, yardıma ihtiyacı olan kişilerin başvurabilecekleri çeşitli kurum ve kuruluşların başında belediyeler gelmektedir. Hem büyükşehir hem de ilçe belediyeleri bütçeleri ölçüsünde Yardım kolisi hazırlamaktadır.

Vatandaşlar doğrudan belediyelere başvuruda bulunarak yardım kolisi başvurusu yaapabilmektedir. Çoğu zaman yardım için web sayfası aracılığıyla başvurular yapılmaktadır.

Yardım Kolisi Başvurusu

E-Devlet üzerinden Yardım kolisi başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar tarafından E-Belediye Bilgi Sistemi Sosyal Yardım Talep ve Sorgulama adlı bir E-Devlet hizmeti kullanılmaktadır.

Böylece vatandaşlar belediyelere gitmeye gerek kalmadan E-Devlet şifrelerini kullanarak Yardım kolisi başvurusu işlemini tamamlayabiliyor.

İBB Yardım Kolisi Başvurusu

Bazı belediyeler yardım kolisi konusunda ihtiyaç sahibi olan ve e-Devlet şifresi olmayan kişiler için özel olarak web siteleri oluşturmuştur.

Örneğin, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin yayınladığı Sosyal ve Ekonomik Destek Programı adlı site, E-Devlet sisteminde hesap gerektirmeden Yardım kolisi başvurusunda bulunulmasını sağlıyor.

İstanbul'da ikamet edenler aşağıdaki adımları izleyerek Yardım kolisi başvurusu için çevrimiçi başvuruda bulunabilirler.

 • Bir SEDEP çevrimiçi Başvuru başvuru formu açılmıştır.
 • Bu forma TC kimlik numarası ile ad-soyad, doğum tarihi ve COVID 19 durumu bilgilerini girdikten sonra alttaki kelimeler onaylanmış sayılır.
 • Devam Et ve Kaydet düğmesini seçin.
 • Gelen ekranda en güncel iletişim bilgileri eksiksiz olarak girildikten sonra Devam butonuna tıklanır.
 • Bir önceki bölümde yer alan ön belirleme soruları cevaplandığında “Başvuruyu Tamamla” butonuna basılarak başvuru tamamlanabilir.

Online başvuruda zorlanıyorsanız, doğrudan İBB'ye başvurmalı ve yüz yüze başvuruda bulunmalısınız.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardım Kolisi Başvurusu

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin Etlik'te bulunan büyük bir yardım ve yardım kolisi dağıtım merkezi bulunuyor. Belediyeye ulaşan yardım kolisi talepleri bu merkez tarafından koordine edilmektedir. İhtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere yardım kolileri dağıtımı buradan yapılmaktadır.

Yardım kolisi başvurusu, Ankara Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler sayfasından başvuru formu doldurularak yüz yüze yapılabileceği gibi, belediye bünyesinde farklı ilçelerde bulunan ve "Uygulamamız" üzerinden adresleri bulunan yardım merkezlerine ulaşılarak da yapılabilir.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Yardım Kolisi Başvurusu

Bursa sınırları içinde ikamet edenler, Bursa Büyükşehir Belediyesi'ne Yardım kolisi başvurusu yapabiliyorlar. Bursa Büyükşehir Belediyesi. Yardım kolisi başvurusu için aşağıda sıralanan adımlar izlenerek doğrudan belediyeye şahsen veya internet üzerinden yapılabilir.

 • Bursa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Başvuru sayfası açılmıştır.
 • Form, başvuru sahibinin kişisel bilgileri ile doldurulmalıdır.
 • İsteğinizin adı, Card16 seçeneği vurgulanır.
 • "Ön Başvuru Oluştur" Ön Başvuru Oluştur butonuna tıklandığında başvuru tamamlanabilir.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Yardım Kolisi Başvurusu

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, barınma ve yardım kolisi ihtiyacı olan ailelere, ihtiyaçları doğrultusunda 3294 sayılı Kanun kapsamında yardımda bulunmaktadır. Bu yardım genellikle Ramazan ve Kurban Bayramı öncesinde yapılırken, ihtiyaç olması durumunda yıl boyunca Yardım kolisi başvurusu yapılabilmektedir.

Söz konusu yardım kolisi başvurularının değerlendirilmesinde dikkate alınması gereken kurumlar valilikler ve kaymakamlıklardır. Zira yardım kolisi başvuruları kaymakamlıkların yanı sıra valilikler tarafından da alınabilmektedir.

Valilik Yardım Kolisi Başvurusu

Gıda konusunda yardıma muhtaç ailelerin ve bireylerin belediyelerden sonra başvurabilecekleri bir diğer yer de valiliklerdir. Valilikler, yardım kolisi başvurusu taleplerini kaymakamlıklara yönlendirebilir. Ancak yardıma ihtiyacı olan kişilerin valiliklerin yanı sıra kaymakamlıklara düzenli olarak başvurmaları tavsiye edilmektedir.

Uygulama internette mevcut değil. Başvuru sahibinin doğrudan söz konusu Valiliğe gitmesi gerekmektedir.

Kaymakamlık Yardım Kolisi Başvurusu

Kaymakamlıkların genellikle belirli bir yardım kolisi başvuru alma programı yoktur ve muhtarlar aracılığıyla üst kurumlarının yardım bütçelerini yönetmeleri gerekmektedir. Ancak bazen hayırsever iş yeri sahipleri, kaymakamlıklarla işbirliği yaparak ilçedeki yoksullara yardım kolisi başvurusu nedeniyle dağıtım yapmak isteyebilirler.

Bu nedenle kişilerin yaşadıkları bölge için kaymakamlığa başvurmaları ve Yardım kolisi talep etmeleri önerilmektedir.

Dernek ve Vakıf Yardım Kolisi Başvurusu

Belediye ve kaymakamlıkların yanı sıra sivil toplum kuruluşları da ihtiyaç sahiplerine yardım ediyor. Türkiye'de Yardım Kolisi başvurusu değerlendiren çok sayıda vakıf ve dernek var.

Yardım kolisi başvurusu konusunda aktif olarak destek veren çeşitli vakıf ve derneklerin sunduğu yardım programları hakkında daha fazla bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz.

VGM Kuru Yardım Kolisi Başvurusu

Sosyal güvencesi olmayan veya toplam geliri net asgari ücret olarak kabul edilen tutarı aşmayan ailelerin yararlanabileceği yardım kolisi desteğinden 81 ilde yararlanılmaktadır. Ayrıca Vakıflar Genel Müdürlüğü'nden sağlanan Yardım kolisi desteğinden 65 yaş ve üstü kişiler de faydalanabilmektedir.

Başvuru süreci, uygun başvuru formunun doldurulması ve posta yoluyla veya şahsen bölge müdürlüğüne gönderilmesi ile tamamlanır. 18-65 yaş arası adayların başvuru dosyasına Türkiye İş Kurumu iş başvuru formunun eklenmesi gerekmektedir.

Başvurusu olumlu değerlendirilen herkes bu yardımı beş yıl üst üste alacak. Yardım paketleri 1-2 kişilik ailelere 14 kg, 3-4 kişilik ailelere 21,5 kg ve 5+ kişilik ailelere 28,5 kg şeklinde VGM tarafından geliştirilmiştir.

VGM Kuru Yardım Kolisi Başvurusu

Kızılay Yardım Kolisi Başvurusu

Türkiye'nin en eski yardım kuruluşlarından biri olan Kızılay, ihtiyaç sahibi ailelere her ay Yardım kolisi fağıtımı yapıyor. Bu hayır kurumundan yiyecek yardımı almakla ilgileniyorsanız, şahsen başvurmak için şehirlerindeki yerel Kızılay şubesine gitmelisiniz.

Ayrıca 168 numaralı kuruluş aranarak Yardım kolisi ile ilgili tüm detaylara ulaşılabiliyor.

AHBAP Yardım Kolisi

Ahbap Son zamanlarda hızlı bir büyüme göstererek sanatçı Haluk Levent'in yönetiminde ses getiren bir hayır kurumuna dönüşmüştür. 79'dan fazla şehirde Yardım kolisi sunuyoresteği sağlıyor.

Ahbap yardım kolisi başvurusu aşağıda sıralanan adımlar kullanılarak veya kurumun sosyal medya hesaplarına bağlanılarak tamamen online olarak yapılabilir.

 1. Ahbap resmi web sitesine erişildi.
 2. Sağ üstteki Yardım İste düğmesini tıklayın.
 3. Sayfanın sonundaki "Yeni Hesap Oluştur" düğmesini tıklamak için seçin.
 4. Açılan forma gerekli bilgiler girilir ve Oluştur butonuna basılır.
 5. Onay e-postası tamamlandıktan sonra Onay e-postası gönderildikten sonra, Dude hesabı artık oturum açmıştır.
 6. Üye panelinden "Yiyecek Destek Uygulaması" tıklanarak seçilir.
 7. Gerekli belgeler yazılıma yüklenerek başvuru tamamlanır.

Daha sonra adaylara, başvurularının sonuçları hakkında e-posta ve SMS yoluyla bilgi verilir. Bir başvurunun olumlu sonuçlanabilmesi için adayların gerekli belgeleri eksiksiz olarak sisteme eklemeleri önemlidir.

AHBAP Yardım Kolisi

Diğer Yardım Kolisi Destekleri

Türkiye genelinde çok sayıda hayır kurumu var ve bunların büyük bir kısmı Yardım kolisi dağıtımı yapıyor. Bölgede yardıma ihtiyacı olanların yerel kuruluşlara ulaşması esastır.

Ancak ikamet ettiğiniz ilçe belediyesinin internet sitesine bakılması gerekmektedir. Çünkü bazı ilçeler, yardım başvurularını belediyelerinin web siteleri aracılığıyla inceler ve karara bağlar.

2023 yılında ünlü iş adamları ve sanatçılarda Yardım kolisi başvurusu ile yakından ilgilenebiliyorlar. İş dünyası ve sanatçılar gelirlerinin bir kısmını hayır kurumlarına bağışlamaya istekli olduklarından, yaşadıkları şehrin en ünlü kişileriyle iletişime geçerek Yardım kolisi taleplerini doğru bir şekilde iletebilirler.

Güler Sağlam

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.