Ümitcan Uygun Hakaret Edenlerden 5 Bin Lira İstiyor!

Müge Anlı'nın programıyla gündeme gelen Ümitcan Uygun, geçtiğimiz haftalarda içeri girdikten sonra avukatı aracılığıyla kendisine hakaret eden yaklaşık 500 kişiye tazminat davası açtı. Ümitcan Uygun adına davaları açan avukatı, beş bin lira vereni affediyor.

Ümitcan Uygun Hakaret Edenlerden 5 Bin Lira İstiyor!

Sosyal medya kullanıcılarının leyna Çakır ve Esra Hankulunun cinayetlerinin ardından hedefi haline gelen Ümitcan Uygun, sosyal medya aracılığıyla kendisine hakaret edenlerden tazminat istediği iddia edildi. Şuanda Ankara'da cezaevinde bulunduğu bilinen Uygun, avukatı aracılığıyla yaptığı savcılık başvurusuyla sosyal medya platformlarından kendisine hakaret edenleri tespit ederek şikayet oldu.

Savcılık başvurusu sonrasında yaklaşık 500'den fazla kişiye dava açılacağı bildiriminde bulunulması üzerine, mağdurlar Uygun'un bu yolla gelir elde etmek istediklerini iddia ettiler. Mağdurların iletişime geçtiği Avukatlık bürosunun 5 bin TL gibi bir ücret ödemeleri karşılığında davalarını geri çekeceklerini ilettiklerini söyleyen kişiler olaya tepki gösterdiler. Mahkeme yada ceza davalarıyla uğraşmak istemeyen bir çok kişinin parayı verdiği de gelen bilgiler arasında. 

5 Bin liralık teklifi kabul etmeyen büyük çoğunluk ise soruşturmalarının sonucunu merak ediyor. Diğer taraftan Ümitcan Uygun'un Aleyna Çakır cinayetinin şüphelisi olarak basında adının geçtiği dönemde değil de Esra Hankulunun cinayet soruşturması sonrası tazminat davalarını açtığı da dikkatlerden kaçmadı.

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2021, 23:00

Güler Sağlam

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER