Kedilere Özel Fare Etli Kurabiyeler Üretilecek

Laboratuvarda kedilere özel fare etinden kurabiyeler üretilecek. Bu bilgi size enteresan gelebilir ama insanlar için laboratuvarda üretilen etler artık hayvanlar için de laboratuvarda üretilmeye başlandı.

Kedilere Özel Fare Etli Kurabiyeler Üretilecek

Araştırmalara göre insanlar hayvanları daha çok tüketiyor gibi gözükürken aslında hayvanların beslenmesi için yapılan mamalar da daha çok hayvan kullanıldığı görülmüştür. Hayvan mamalarını hazırlayabilmek için 64 milyon ton karbon üretiliyor. Biyo teknoloji girişimi tarafından bu konu hakkında yapılan açıklamada, dünyaya faydalı bir girişim olarak etkisini azaltmaya çalışacağız, yapacağımız mamaların içerisinde gerçek hayvan eti kullanmayacağımızı söylebiliriz dediler. 

KURABİYELER HAYVANLAR İÇİN ÜRETİLECEK

Bu konunun ironik bir konu olduğunun altını çizmemiz gerekiyor. Yani hayvan severler tarafından sahiplenilen hayvanları beslemek için başka bir hayvanın katledilmesi durumu ortadan kalkacak. Artık dünya bu noktadan uzaklaşmak durumundadır. Laboratuvarda üretilecek olan fare etinden kurabiyeler yaparak hayvanların beslenmesinde kullanılmasının önü açılacak.     

Bazı yazarlar tarafından evlerde beslenen kedi ve köpekler için kullanılan mamaların iklim değişikliğine etki ettiği ortaya atıldı. Konuya şu yönden bakılırsa, kedi ve köpek mamalarının üretiminde 49 milyon hektara ihtiyaç olduğu biliniyor. Bu kadar hektarlık alandan 106 milyon ton karbondioksitin atmosfere salındığı biliniyor.

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2021, 08:21

Güler Sağlam

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER