İngiliz Tabipler Birliği: 100 Bin Lirayı Aşkın Borçla Eğitimlerini Tamamlayan Pratisyen Hekimlerimiz Şimdi Zor Durumda.

İngiliz Tabipler Birliği (BMA) Konseyi Başkanı Prof. Philip Banfield, Mart ayındaki greve öncülük eden pratisyen hekimlerin çalışma programlarında olası bir kesinti olasılığını değerlendirmek üzere İngiltere Sağlık Bakanı Steve Barclay ile bir araya geldi.

İngiliz Tabipler Birliği: 100 Bin Lirayı Aşkın Borçla Eğitimlerini Tamamlayan Pratisyen Hekimlerimiz Şimdi Zor Durumda.

Banfield, toplantının ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, Barclay ile yaptıkları görüşmede Birleşik Krallık Ulusal Sağlık Sistemindeki (NHS) son gelişmeleri ve pratisyen hekimlerin maaş zammına ilişkin anlaşmazlığı ele aldıklarını açıkladı.

Banfield, Mart ayında doktorlar sendikasının olası greviyle ilgili sorulara yanıt olarak, "Sorunu çözmek için sadece altı haftamız var. Doktorlarımız greve gitmeyi planlamıyor." dedi

"Personelin azaltılması durdurulmazsa NHS derin bir kriz içindedir.

Banfield, doktorların belirli bir maddi durumla karşı karşıya kaldıklarını açıklarken, "100 bin liralık kredi ile eğitimlerini tamamladıkları için şu anda maddi açıdan çok zor durumda olan doktorlarımız var." dedim.

Görüşme sırasında Banfield'a sağlık bakanı Barclay'in tavrı soruldu, Banfield, Barclay'in yaklaşımının agresif olmadığını ancak uzlaşmacı olduğunu ve insanları dinlediğini söyledi.

Philip Banfield, "Sağlık Bakanı Barclay'in NHS'deki personelin azaltılmasını durduramaması durumunda NHS ciddi tehlikede" dedi.

Raporda, 2008'den bu yana ücretlerinde yüzde 26,1'lik bir azalma olduğu belirtilirken, 45 bin pratisyen hekim Mart'ta yapılması planlanan grevde oy kullandı. Doktorlar oy pusulası ve grev nedeniyle işlerinden ayrılmayı seçerlerse, "2016'daki grevin ardından pratisyen hekimlerin ikinci grevi" gerçekleşecek.

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2023, 00:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.