Filenin Sultanları Şampiyonada 2’nci Galibiyeti Kazandı

Türkiye'nin gururu A Milli kadın voleybol takımımız katıldığı Avrupa kadınlar voleybol şampiyonası ikinci maçında rakibi Ukrayna'yı mağlup ederek turnuvadaki ikinci galibiyetini aldı.

Filenin Sultanları Şampiyonada 2’nci Galibiyeti Kazandı

A Milli kadın voleybol takımımız Avrupa kadınlar voleybol şampiyonası D grubundaki favori gösterilen maçından Ukrayna'yı 3-0 mağlup etmeyi başardı.  Kadın voleybol takımımız Tokyo 2020 olimpiyatlarında elde ettiği başarının ardından adeta kaldığı yerden devam ediyor dedirtti.  

FİLENİN SULTANLARI AVRUPA’DA DA ESİYOR

 A milli voleybol milli takımımız Tokyo Olimpiyatlarının ardından katıldı CEV Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası D Grubu 2 müsabakasında Ukrayna'yı 3-0 yenmeyi başardı. Son günlerde özellikle sosyal medyada adı sıkça anılan Ebrar Karakurt’un 16 sayı ile ikinci en skorer isim olduğu müsabakada Kaptan Eda Erdem Dündar bir sayı fazlasıyla müsabakanın en skorer ismi oldu. Kaptan Eda ve Ebrar Karakurt’a Zehra ve Tuğba 10 sayı ile katkı sunarken İlkin 8, Meryem 2, ve Buse de bir sayıyla destek verdi.

Türkiye Ukrayna karşısında elde başarı ile Avrupa İddaa iddiası sürdürdü. Voleybol takımımız D Grubu 3. müsabakasını 22 Ağustos Pazar günü 17.30’da İsveç karşısında yapacak. 

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2021, 01:59

Güler Sağlam

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER