Doktor Anne-Oğul Aynı Hastanede Çalışma Hayali Gerçek Oldu

Kayseri Şehir Hastanesi Tıbbi Patoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Hatice Karaman (55) ve Oğuzhan Karaman (24) Marmara Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi'nden mezun oldu. Artık aynı hastanede birlikte çalışıyorlar.

Doktor Anne-Oğul Aynı Hastanede Çalışma Hayali Gerçek Oldu

Kayseri Şehir Hastanesi Tıbbi Patoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Hatice Karaman (55) ve Oğuzhan Karaman (24) Marmara Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi'nden mezun oldu. Artık aynı hastanede birlikte çalışıyorlar.

Oğuzhan Karaman, geçen yıl İstanbul Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden annesi Prof. Dr. Hatice Karaman'ın görev yaptığı Kayseri Şehir Hastanesi'nden mezun oldu. 5 aylık Oğuzhan, Kayseri Şehir Hastanesi'ne kaldırıldı. Bu, annenin oğlunun aynı hastanede çalışacağı hayalini gerçekleştirdi.

Oğuzhan Karaman, annesiyle birlikte hastanede olmaktan mutlu olduğunu belirterek, "Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden 2022 yılında mezun oldum." Mecburi hizmet nedeniyle haziran ayında burada çalışmaya başladım. Bunun ardından Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavına girdim. Aileme yakın olmak için tıp eğitimimin ardından Kayseri Şehir Hastanesi'ni TUS tercihlerime ekledim. Şu anda ortopedi asistanı olarak çalışıyorum. Daha önce kanser tedavisi görmüş veya başka bir hastalığı olan hastalarda patolojik kırıklara sık rastlanır. Hastalara ayrıca biyopsiler ve parça numaraları verilir. Patoloji de aldığımız parçaları alır. Patoloji, bölümlerde 'Annem izliyor' ifadesini kullandı.

Oğuzhan Karaman, annesini evde sık sık ziyaret edemediğini belirterek, sabah erkenden yola çıktığını, biraz geç geldiğini veya geç kalırsa 'Sabah erkenden yola çıkıyorum. Onun için burada buluşuyoruz. Çocukken annemin mikroskobu sürekli bir yol arkadaşıydı. Hep doktor olmak istemişimdir. Yaptığım şey bu ve ilerlememden memnunum. İleride annesiyle birlikte çalışmayı çok istediğini söyledi.

"Oğlumun burada olması bana güç, mutluluk ve güven veriyor."

Kayseri Şehir Hastanesi Tıbbi Patoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hatice Karaman, 27+ yıllık doktorluk yaptığını belirtti. Ömrümün son 22 yılı devlet hastanesinde geçti, sonra buraya taşındım. Mayıs ayının başından beri oğlumla aynı hastanede çalışıyoruz. Ailem için inanılmaz bir onur. Oğlum inanılmaz bir güç. Bana neşe, mutluluk ve güven veriyor. Aynı duyguları hissetmeli. Hiç böyle bir şeyi hayal etmemiş olsam da çok arzu ettiğim bir şeydi. O harika bir insan ve burada olduğu için çok mutluyum.

"Varoluş yeterlidir"

Prof. çok zor bir iş oğlum burada mecburi askere gitti 3 aylık sürenin ardından ihtisas almaya başladı ilk sınavda kendi hastanesine kabul edildi ortopedi uzmanı olmak istedi.

Aslında nadiren görüşürüz. O çok çalışıyor ve ben çok meşgulüm. Onun varlığı bana yeter. Beni çok gururlandırıyor. Herkese hedefini bilen çocuklarla mutlu ve sağlıklı bir yaşam diliyorum” dedi.

Serap

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.