İş İlanları – Banka Sınavları

Vip Boyacı 5 Bin TL Maaşı Kabul Etmedi

Vip Boyacı 5 Bin TL Maaşı Kabul Etmedi

İstanbul’da ayakkabı boyacılığı yapan Sebahattin Kafa, 5 yıldızlı bir otelin karşısına tezgahını yerleştirdi. Hal böyle olunca müşterilerinin arasına işadamları da girdi. Otelden gelen aylık 5 bin liralık iş teklifini ise reddetti.

VİP BOYACININ HİKAYESİ ŞÖYLE;

Kırklarelili Sebahattin Kafa, mega kent İstanbul’da en gözde ayakkabı boyacısı olarak ünlendi. Beşiktaş’taki Point Otel’in karşısında tezgahını açan Kafa, otelden gelen 5 bin liralık iş teklifini ise reddetti.

Sebahattin Kafa, daha iyi bir hayat umuduyla 40 yıl önce Kırklareli’den İstanbul’a göç etti. Önce şoförlük yaparak geçimini sağlayan Kafa, daha sonra “Hiç kimsenin emri altında çalışmak istemiyorum” dedi. Bu aşamadan sonra kendi işini yapmayla karar verdi. Ayakkabı boyacılığı işine girdi. Boyacılık yaptığı adresi ise 16 yıldır hiç değişmedi.

İstanbul’un en gözde semlerinden Beşiktaş’ta bulunan Point Otel’in karşısına tezgahını açan Sebahattin Kafa, bölge sakinleri tarafından çok sevildi. Ekmek parası için her sabah saat 05:00’te kalkıp Çengelköy’den Beşiktaş’a giden Kafa, otelde konaklayan işadamlarının da dikkatini çekti. Zengin isimler, Kafa’nın en önemli müşterileri arasına girdi. [error]5 yıldızlı otel yetkilileri ise kendileriyle çalışması için Sebahattin Kafa’ya aylık 5 bin liralık iş teklif etti. Ancak ayakkabı boyacısı, “Ben halimden memnunum” diyerek teklifi geri çevirdi. [/error]

vip boyaci 5 bin tl maasi kabul etmedi

5 bin liralık maaşı reddetmesiyle dikkat çeken ve bir ayakkabıyı 5-10 liraya boyadığını söyleyen Kafa, “Ben burada çok mutluyum. Yıkılmıştım, burada ayağa kalktım. Müşterilerimle sohbet etmek beni çok mutlu ediyor” dedi. [info]Her ayakkabıyı boyamadığını da sözlerine ekleyen Sebahattin Kafa, “Fiyatı 300-500 lirayı bulan pahalı ayakkabıları boyamaktan korkarım” ifadesini kullandı.[/info]

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Advertisment ad adsense adlogger