İş İlanları – Banka Sınavları

Üniversiteli İşçiler Memuriyet Bekliyor!

Oluşturdukları bir platform ile seslerini duyurmaya çalışan üniversiteli işçiler artık konunun genel kurula getirilerek çözümlenmesini bekliyor.

Taleplerinin haklı olduğunu kaydeden işçiler, üniversite mezunu olmalarına rağmen KİT’lerde, belediyelerde ve çeşitli kurumlarda, memurlarla aynı işi yaptıklarını ancak yetkileri olmadığını kaydediyorlar. Bu durumun görevde yükselme, tayin hakkı gibi haklarına da ulaşamamalarına yol açtığını belirten işçiler, memur statüsünde olan ve üniversite mezunu olmayan kişilerin altında çalışmak zorunda olduklarını ve konularında uzman olmalarına karşın her hangi bir yetkilerinin olmamalarından şikayetçiler.

Verilen sözlerin ve müjdelerin en kısa sürede hayata geçirilmesi talebinde bulunan işçiler, Memur-Sen’in Toplu Sözleşme ve Kamu Personeli Danışma Kurulu’nda (KPDK) gündeme getirdiği konunun leyhlerinde sonuçlanması için gereken her türlü mücadeleyi vereceklerini vurguluyorlar.

Konunun, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın da bilgisinde olduğunu hatırlatan üniversite mezunu işçiler, yıllardır süren haklı mücadelelerinin zaferle sonuçlanacağı günü bekliyorlar.

Yapılacak bir düzenlemeyle geçmişte Çaykur’da olduğu gibi kendilerinin de haklarına kavuşacağını belirten işçiler, bu durumun bütçeye ek bir külfet getirmediğini aksine bütçeye artı bir değer katacağının da altını çiziyorlar.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ