İş İlanları – Banka Sınavları

Üniversite Öğrencileri Ve İşsizler Aylık 1000 TL Kazanabilirler

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürü Dr. Nusret Yazıcı, üniversite öğrencilerinin bulundukları illerde işbaşı eğitim programına katılarak iş deneyimi kazanabileceklerini ve bunun karşılığında da aylık 1.000 TL gelir elde edebileceklerini açıkladı.

Üniversite öğrencileri ile 15 yaşını tamamlamış işsizler, işbaşı eğitim programına katılarak aylık bin lira kazanabilecekler.

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürü ve Dünya Kamu İstihdam Kurumları Birliği (WAPES) Başkanı Dr. Nusret Yazıcı, üniversite öğrencilerinin bulundukları illerde işbaşı eğitim programına katılarak iş deneyimi kazanabileceklerini ve bunun karşılığında da aylık 1.000 TL gelir elde edebileceklerini bildirdi.

İşbaşı eğitimi programı, en az 2 sigortalı çalışanı bulunan işyerlerinde uygulanıyor ve işverene hiçbir maliyeti yok. Programa katılacak 15 yaşını tamamlamış işsizler ve üniversite öğrencileri, hem bir meslek ile ilgili deneyim kazanırken hem de günlük 38,48 TL olmak üzere aylık net asgari ücret düzeyinde 1.000 TL gelir elde edebiliyorlar.
Yazıcı, öğrencilerin çalışacakları işyerlerini kendileri bulabileceği gibi İŞKUR birimlerinden de yardım alabileceklerini belirtti. Gençlerin hem iş tecrübesi kazanmalarını hemde gelir elde etmelerini desteklediklerini söylerken, program sonunda da kendilerine katılım sertifikası vereceklerini ifade etti. Programın süresini işveren ve katılımcı kendisi belirliyor, ister 3 ay ister 15 gün önemli olan katılımcının o işi öğrenmesi.

İŞKUR Genel Müdürü Dr. Nusret Yazıcı, işverenlerin bu programa katılan kişileri istihdam etmeleri halinde imalat sektöründe 42 diğer sektörlerde 30 ay boyunca işveren sigorta primlerinin İŞKUR tarafından ödeneceğini açıkladı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ