İş İlanları – Banka Sınavları

Türk Silahlı Kuvvetleri Dış Kaynaktan Muvazzaf Astsubay Alımı 2017

Türk Silahlı Kuvvetleri yapmış olduğu duyurusunda Muvazzaf Astsubay alımı yapacağını belirtti. Duyuruya göre TSK Dış Kaynaklardan Muvazzaf Astsubay alımı yapacak. İşte detaylar.

Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde bulunan eksikliği tamamlamak için farklı kontenjanlarda bünyesine DIş Kaynaklardan Muvazaf Astsubay alımı yapacak. Alımlar farklı konjenlarda yapılacaktır. Adaylar başvuru şartlarını taşımaları dahilinde Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından yapılacak olan sınav ile bu konjenlara yerleşecektir.

Peki Muvazzaf Astsubay Alım İlanına Kimler Başvuru Yapabilir?

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Muvazzaf Astsubay olarak istihdam edilmek üzere boş kontenjanlara ve kaynak okullarına göre ) mevcut kanun, yönetmelik ve yönerge esasları kapsamında personel alınacaktır. Adaylardan, geçerlilik süresi dolmamış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Önlisans düzeyineki eğitim seviyesine göre KPSSP93 puan türünden ve Lisans düzeyinde eğitim seviyesine göre KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almış olmak, en az iki yıllık eğitim veren yüksekokul veya fakülte birimlerinden mezun olmuş ve askerlik borcunu yerine getirmemiş olmak, Askerlik hizmetini yapmakta olan yedek subay, kısa dönem erbaş ve erler veya askerlik hizmetinden terhis olanlar, Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak, herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, her ne sebeple olursa olsun TSK dan çıkartılmamış olmak, yapılacak arşiv araştırmasından olumlu sonuç almak, alım tablosuna göre boy ve kilo ölçümlerinde olmak, herhangi bir terör örgütü üyesi olmamış olmak ve olmamak, 2 yıllık eğitimi bitirenler için 25 ve 4 yıllık eğitimi bitirenler için 27 yaşından büyük olmamak, şartları ve bunlar dışında özel şartları taşımaları gerekmektedir.Diğer niteliklere ilan kılavuzunda ulaşabilirsiniz. Bunun linikin aşağıda paylaşacağız.

Başvurular ne zaman Yapılacak?

İlanın Kılavuzuna Aşağıda Bulunan Sonraki Sayfa Butonuna Tıklayarak Okuyabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ