İş İlanları – Banka Sınavları

Türk Silahlı Kuvvetleri 30 Bin Personel Alımı Devam Ediyor

Türk Silahlı Kuvvetleri 30 Bin Personel Alımı Devam Ediyor

Türk Silahlı Kuvvetleri askeri personel olarak görevlendirmek üzere Türk Silahlı Kuvvetleri 30 Bin Personel Alımı Devam Ediyor. Başvuruya dair bilgiler haberimizin detayında yer alıyor. 

Türk Silahlı Kuvvetleri kadrosunu gençleştirme çalıştırmaları çerçesinde her sene yaptığı alımlara bu sene de devam ediyor. Genellikle subay, astsubay, uzman çavuş ve sözleşmeli er/erbaş pozisyonları alımına devam eden TSK, FETÖ’cülerin meslekten ihraç edilmesi ile birlikte oluşan büyük boşlukları doldurmak için ayrıca personel alımlarına devam ediyor. Oluşan açığın kapatılması ve güvenlik zaafiyeti vermemek için TSK düğmeye bastı. Geçtiğimiz hafta içerisinde 30 bin personel alımı yapacağını sitemizde duyurmuştuk. Bu alımla ilgili başvuru süreci resmi internet sitesi üzerinden devam etmekte. 

Peki hangi rütbe için toplam kaç personel alımı yapılacak?

Türk Silahlı Kuvvetleri geçtiğimiz hafta yayımladığı duyuru ile beraber askeri personel olarak istihdam etmek üzere toplam 30 bin personel alımı yapacağını açıklamıştı. Yayımlanan duyuruya göre;

is-ilanlariSubay – Bin 322 Personel
Astsubay – 3 Bin 547 Personel
is-ilanlariUzman Erbaş – 7 Bin 159 Personel
Sözleşmeli Er/Erbaş – 11 Bin 907 Personel
is-ilanlariHarp Okullarına – 3 Bin 491 Personel Adayı Öğrenci
Meslek Yüksekokullarına – Bin 811 Personel Adayı Öğrenci
is-ilanlariAstsubay’dan Subaylığı – 411 Personel
Uzman Çavuş’dan Astsubaylığa – 511 Personel

Türk Silahlı Kuvvetleri 30 Bin Personel Alımı Devam Ediyor haberimizin devamı olan sayfamızda başvuru linki yer almaktadır. (aşağıda bulunan sonraki sayfa butonuna tıklamanız gerekmektedir) 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Fatih dedi ki:

    Subaylığa başvuruyu nasıl gerçekleştireceği?

BİR YORUM YAZ