Türk Filmi “Hükümet Kadın” | guncelsayfam.com

Gösterim tarihi:01.02.2013
2012 yılı yapımı bir Türk filmi. Komedi türünde ve 94 dakika. Yönetmenliğini tecrübeli oyuncu ve yönetmen Sermiyan Midyat’ın üstlendiği filmin başrol oyuncuları: Demet Akbağ, Cezmi Baskın, Sermiyan Midyat, Bülent Çolak, Burcu Gönder. Filmin senaryosu aynı zamanda yönetmeni olan Sermiyan Midyat tarafından kaleme alınmıştır.
Filmin konusu: Mardin Midyat belediye reisinin eşi ve sekiz çocuk annesi olan xate, bir gün Midyat belediye başkanı olmasıyla herkesin hayatı değişir. Okuma yazması olmayan yeni başkanın uygulamaları Midyat halkını güldüren komik maceralara dönüşür. Her şeye rağmen başkan yolundan dönemez. Usta oyuncu kadrosu ve Midyat’ın eşsiz tarihi dokusuyla beğeniyle izleyeceğiniz yerli komedi filmi. Sermiyan Midyat’ın yazıp, yönetip başrolünde oynadığı filmin ekibinde Demet Akbağ ve Cezmi Baskın gibi iki büyük usta yer almaktadır.

Kategori: Sinema Yazar: Mehmet Yorum yapılmamış Tarih: 27 Ocak 2013

YORUMLAR

Yorum Yapmak İstermisiniz?

İsim ve E-Posta Alanı girmek zorunludur. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>