İş İlanları – Banka Sınavları

TİGEM 3 Bin 713 Personel Alımı Yapacak mı?

Kısa adı TİGEM olan Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü yakın zaman da personel alımı yapmak için Hazine Müsteşarlığı ile görüşmelerin devam ettiği bilgisi geldi. Yaklaşık olarak 3 bin 713 kişilik personel alımı yapmak için Hazine’nin kapısını aşındıran bürokratlar bu konuda kararlı gözüküyorlar. Eğer Hazine Müsteşarlığı ile yapılan görüşmeler olumlu neticelenirse kısa zamanda 3 bin 713 personel alımı yapılabilir.

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü (TİGEM) geçmiş yıllarda olduğu gibi 2016 yılında da bünyesindeki boş pozisyonların doldurmak için binlerce personel alımı yapmaktadır. Bu alımda olduğu gibi diğer alımları öncesinde de Hazine Müsteşarlığı ile görüşmeler yapılmakta ve gerekli onayın alınmasıyla TİGEM tarafından hazırlanan bildiri kamuoyuyla paylaşılmaktadır. 

Yeni açıklanan duyuru ile Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğünün (TİGEM) 3 bin 713 kişilik kamu personeli alımı yapmak için planlanan etkinliklerin tamamlanması için görüşmelere başladığı öğrenildi. Hazine Müsteşarlığı ile uzun süren görüşmelerde olumlu yanıt alınırsa yakın tarihte TİGEM’in personel alımı ile ilgili ilan yayımlaması muhtemeldir.

Peki hangi pozisyona alım yapılacak? Adaylarda bulunması gereken özellikler nelerdir? Alımların ne zaman yapılması bekleniyor?

Resmi Gazete’de Yayımlanmıştı

Bundan bir ay kadar önce 28 Ekim 2016 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan haberde kamu iktisadi teşebbüslerine personel alımı hakkında bir takım değişikliklerin yapıldığını öğrenmiştik. Resmi gazetede çıkan habere göre önceden belirlenen kurumların personel alım işlemlerinde atama yolu ile yapmak yerine kurumların düzenleyeceği sınav ile personel alımı yapabileceğinin de önü açılmıştı.

Haberimizin devamı olan sayfamızda (aşağıda bulunan sonraki sayfa butonuna tıklamanız gerekmektedir) konuyla ilgili diğer bilgilere ulaşabilirsiniz. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ