İş İlanları – Banka Sınavları

TİGEM 3 bin 713 kamu personeli alımı için düğmeye bastı

Türkiye Büyük Millet Meclisinde (TBMM) devam eden bütçe görüşmeleri kapsamında Kamu İktisadi Teşebbüsleri (KİT) Komisyonu’nda Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğünün bütçe görüşmeleri yapıldı. Gerçekleşen bütçe görüşmeleri sonunda Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü (TİGEM) tarafından 2017 yılında 3 bin 713 kamu personeli alımı talebi iletildi.

Hazine ile TİGEM süren görüşmelerde TİGEM’in talebinin kabul edilmesi durumunda 3 bin 713 daimi kamu işçisi alımı yapılacak.28 Ekim 2016 tarihli Resmi Gazete’de kamu iktisadi teşebbüslerine (KİT) personel alımı konusunda düzenlemeler yayınlanmıştı. Bu doğrultuda kamu iktisadi teşebbüslerine personel alımları merkezi atama yoluyla değil, kurumların kendi yapacakları sınavlar ile yapılacak. KİT’lere kamu personeli alımları KPSS ile yapılabilirken, açıktan atama yoluyla da personel alımı yapılabiliyordu. Bu düzenleme sonrası kurumların kendi sınavlarıyla yapacakları alımlar konusunda ilk adım TİGEM tarafından atılmış oldu.

TİGEM’in 3 bin 713 daimi kamu işçisi alımı için ilettiği talep KİT’ler için yeni personel alımı sürecinde bir ilki oluşturuyor. 28 Ekim tarihli Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren KİT’lere personel alımı konusundaki düzenlemeler sonrası ilk açıklama da yine TİGEM’den gelmişti. TİGEM vatandaştan yoğun talep geldiğini, personel alımı tebliğini de hazırladıklarını açıklamıştı. TİGEM 3 bin 713 kamu personeli alımı ile ilgili bir gelişme gerçekleştiğinde  sizleri bilgilendireceğiz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ