İş İlanları – Banka Sınavları

Taşeron İşçilerin Kadro Alması Son Dakika Gelişmeler

Taşeron işçilerin kadro alması ve kamuya girmesi için çalışmalar her geçen gün devam ediyor. Söz konusu taşeron işçilerin kadro alması ile birlikte bir milyona yakın kişi kamuya girmiş olacak. Konu hakkında Türkiye Büyük Millet Meclisi, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve Maliye Bakanlığı görüşmelerine devam ediyor.Bugün Maliye Bakanı Naci Ağbal konu hakkında son dakika açıklama yaptı.

Çalışmalar Devam Ediyor

Maliye Bakanı Nabi Ağbal yaptığı açıklama ile söz konusu tasarının onaylanması için çalışmaların devam ettiği ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığının konu hakkında yapılan görüşmelerde olumlu sonuçlar aldıklarını belirtti.

Söz konusu Bakan Nabi Ağbal yaptığı taşerın açıklamasında her hangi bir tarih vermedi.

Ancak geçtiğimiz günlerde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu taşeron işçilerin kamuya girmesi için görüşmelerin devam ettiğini fakat belediyelerin konu hakkında çalışmaların uzun sürdüğü için taşeron işçilerin kadroya alınmasının 20174 yılı ile gerçekleşeceğini belirtmişti. Yani bu sene her hangi bir kamuya alım durusu beklenmiyor ancak Maliye Bakanlığının onay vermesi ve belediyeler ile yapılan görüşmelerin olumlu sonuç vermesi ile birlikte taşeron işçiler 2016 yılı içerisinde kadro alabilir tabi yapılan açıklama ile bu tarihin en erken 2017 yılı olacağı belirtilmişti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ