İş İlanları – Banka Sınavları

Taşeron İşçilere Nihayet Kadro Geliyor

Taşeron işçilerinin uzun zamandır beklediği müjde için nihayet maliye bakanlığı adım attı.

Taşeron işçilerinin uzun zamandır beklediği müjdeli adım atıldı. Maliye Bakanlığına yakın kaynakların basına aktardığı bilgilere göre artık taşeron işçileri de kadroya dahil edilecek. Seçim süreciyle beraber iyice ayyuka çıkan bu haklı talep karşısında uzun zamandır yapılması planlanan taşeronlara kadro adımı için yasal çalışmalar başladı.

Yasa çalışmalarına başlayan devlet yaklaşım 1,5 milyon işçiyi bu kadrolara dahil edebilmek adına çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor. Özellikle kadroya geçmeleri konusunda müjde vermiş olan Başbakan Ahmet Davutoğlu’ndan sonra ilk defa somut bir adım atılmaya başlandı.

[notice]Konu ile ilgili olarak Maliye Bakanlığı çalışmalarını başlattı ve böyle bir geçiş sonrasında nasıl bir ekonomik tablo ortaya çıkacak düşünmeye başladı.[/notice]

Çalışmaların bitmesinin ardından durum bakanlar kuruluna sunulacak. Bakanlar kurulunda yasanın kabul edilmesinin ardından kamuoyuna duyuru yapılacak ve alımlar resmileştirilecek. GuncelSayfam.com olarak konunun yakın takipçisi olduğumuzu belirtir, konuyla ilgili çıkan her haberi anında siz değerli takipçilerimizle paylaşacağımızı bilgilerinize sunarız.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ