İş İlanları – Banka Sınavları

Taşeron İşçilere Kadro Yeni KHK İle Geliyor mu? Tarih Ne Oldu?

Türkiye’nin merakla beklediği taşeron işçilere kadro verilmesiyle ilgili kanuni düzenlemenin Türkiye Büyük Millet Meclisinde yapılan görüşmelerden kulislere yansıyan görüşlere göre yeni çıkarılacak olan KHK ile verilmesi gündeme geldi. Peki taşeron işçileri yakından ilgilen bu düzenlemenin yer alacağı KHK  ne zaman çıkacak? KHK tarihi belli oldu mu? Detaylar haberimizde..

Ülkemizde hizmetlerine devam etmekte olan 900 bin civarı taşeron işçi merak ile taşeron yasasının çıkmasını bekliyor. Buna göre ilk aşama olarak 450 bin civarı işçi kamuya geçecek ve bundan sonra kadrolu olarak istihdam edecektir. Bilindiği üzere mecliste de taşerona kadro hakkında bazı görüşmeler sürmeye devam ediyor.

Taşerona kadro ne zaman verilecek, taşerona kadro nasıl verilecek derken sonunda konu hakkında çok önemli bir bilgi verildi ve taşerona kadronun nasıl verileceği, taşeron yasasının nasıl çıkacağı hakkında bilgi edinildi.

Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu arasındaki görüşmede, KİT’lerdeki yaklaşık 50 bin taşeron işçisinin de düzenlemeye dahil edilmesi yönünde fikir birliğine varıldığı öğrenildi.

İlanın Devamını Aşağıda Bulunan Sonraki Sayfa Butonuna Tıklayarak Okuyabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.