İş İlanları – Banka Sınavları

Taşeron İşçi Yasası Çıktı, 1 Kasımdan Sonra Nasıl Olacak?

Babacan yapmış olduğu açıklamada devlet kurumlarında taşeron olarak çalışan işçilerin “Asıl işlerle yardımcı işlerin ayrı ayrı tanımlanması gerektiğini,seçimlerden sonra hükümet kurulduğu zaman, önüne gelen ilk hususlardan birisinin bu olacağını ve milyonlarca kişinin beklediği ve mağduriyetlere yol açan duruma 1 Kasım’dan sonra son verileceğini,taşeron işçilerin istismarının önleneceğini ve güzel bir düzenleme yapılarak yeni bir taşeron işçileri memnun edecek karar alınacağını belirtti. Erken seçimlerin tamamlanmasından sonra hükümetin bu konuda çalışma yapacağı açık bir şekilde dile getirildi.

TAŞERON İŞÇİLERİN KADRO DURUMU
1 Kasım Erken Seçimlerinin yapılmasına artık çok kısa bir süre kaldı. Seçimlerinin tamamlanmasından sonra ise başa gelecek olan hükümet taşeron işçilerin kadro durumlarını çözecek. Kamu kurumlarında taşeron olarak çalışan,kadrolu ve sözleşmeli olarak çalışanlarla aynı işi yapmalarına rağmen taşeron firmalar aracılığı ile kamuda istihdamı sağlananların durumları 1 Kasım’dan sonra netlik kazancak diyebiliriz.

NTV Televizyonuna önemli açıklamalarda bulunan eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, taşeron işçilerin kadroya alınması konusunda yasanın çıktığını ancak Bakanlar Kurulu kararının gerektiğini belirtti.

BAKANLAR KURULU KARARI BEKLENECEK
1 Kasım’dan sonra kurulacak olan hükümetle beraber yeni bakanlar kurulunun önüne gelecek olan ilk iyileştirme taşeron işçilerin kadroya alınmaları konusunda olacak. Erken seçimlerin tamamlanmasından sonra devlet kurumlarında taşeron olarak görev yapanların ayrımları yapılacak. Yani asıl işi yapan ile yardımcı işleri yapanların ayrımları tam anlamıyla netlik kazanmış olacaktır. Bu ayrımın tamamlanması,neye göre belirlenecek olması ise henüz net değil.

Sizlere daha önce de sizlere belirtmiş olduğumuz gibi Taşeron işçilerin kadroya alınmasına yönelik Yasanın çıktığını, sadece bakanlar kurulunun vereceği karar ve onayın beklendiğini söyleyebiliriz. Seçimlerin ardından bu da netlik kazanacak.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ