İş İlanları – Banka Sınavları

Taşeron İşçi İçin 100 Gün Süre Verildi

Ak Parti seçimi kazanmasının ardından sıkı bir şekilde çalışmalara başladı. Maliye Bakanlığı’nın uzun bir süredir çalışmaya devam ettiği taşeron işçilerinin kadroya geçirilmesi konusu uzun bir aradan sonra gündeme gelmiş ve çalışmalar başlamıştı. Uzun bir soluklu çalışmanın ardından ise taşeron işçilerinin ne zaman kadroya geçileceği ile ilgili bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamaya göre taşeron işçileri bugünden itibaren 100 gün içerisinde kadrolara geçirilecek.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Naci Ağbal kendi yaptığı açıklamasında taşeron işçilerinden sadece 100 gün süre istedi. Taşeron işçilerinin kendi pozisyonlarının kadroya uygun olup olmadığı bu 100 gün içerisinde belli olacak ve kadroya geçişleri hızlanacak.

YASAL DÜZENLEME 100 GÜN İÇERİSİNDE YAPILACAK

Taşeron işçilerinin kadroya geçebilmesi için bir kanuna ihtiyaç olduğunun altı çizildi. Kanun olmadan bu geçişin mümkün olmayacağını ifade eden Ağbal bu kararın 100 gün içerisinde hazırlanıp sunulacağı ifade edildi.

ASGARİ ÜCRET 01.01.2016’DA AKTİF

Asgari ücret konusunda çalışmaların devam ettiği ve en erken şekilde 1 Ocak 2016 tarihine kadar hazır olması bekleniyor. Net 1,300 TL olacak olan asgari ücretin haricinde 3 çocuğu ve eşi çalışmayan kişilere de artı 220 TL’ye kadar fazla para verilmesi bekleniyor. Çalışmaların hızlı bir şekilde sürdüğünü ifade eden yetkililer en kısa sürede tamamlanarak hazır olacağını söylüyorlar.

Memur alımları ile ilgili olarak da çalışmaların devam ettiği ve memur alımlarına yönelik çalışmanın da en kısa sürede biteceği ifade ediliyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ