İş İlanları – Banka Sınavları

Tarım Bakanlığının 2 Bin Memur Alımına Ne Oldu?

Gıda ve Tarım Bakanı Mehdi EKER, 2015 yılının şubat ayında “İçerisinde bulunduğumuz sene içerisinde Maliye Bakanlığından 2000 kadro talep ettik” diye açıklama yapmıştı.

Bakanlık 285 Personel Alacak!

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı 2015-1 Merkezi memur yerleştirmesinde 285 personel alımı yapacak. Alınacak personel dağılımı şu şekildedir:

UNVANI Alınacak Memur Sayısı
Mühendis 159
Veteriner Hekim 101
Avukat 5
Laborant 15
Kimyager 3
Sosyolog 2
TOPLAM 285

 

[notice]Atama bekleyen adaylar için bir müjde niteliği taşıyan bu açıklamanın ardından ne atama ilanı verildi ne de Bakan 2 bin kadroyla ilgili açıklama yaptı. Merkezi atama dönemi de geride kalacak, 2 bin personel alımının başka bahara kaldığını artık söyleyebiliriz.[/notice]

Özetle; 2015 Bütçesine göre Bakanlığa 450 ilave atama izni verilmişti. 2015-1 Haziran atamasında 285 kadroya alım yapılacak. Talep edilen 2 bin kadroyla ilgili;

  1. Sayın Bakanın 2 bin kadro talep edeceğiz şeklinde bir açıklama yapmaması daha faydalı olacaktı. Çünkü bu açıklamanın ardından adaylara hiçbir bilgilendirme yapılmamıştır.
  2. 2 bin kadro talebi açıklamasının ardından atama bekleyen adaylara şartlara göre “ 2 bin kadro onaylandı/onaylanmadı/onaylanacak” şeklinde bir bilgilendirme yapılmalıydı.
  3. 2 bin kadroyla ilgili Bakanlığın adaylara bilgilendirme yapması faydalı olacaktır. Kadrolu mu sözleşmeli bir alım planlanmaktadır yoksa 2 bin kadro ataması hiç olmayacak mıdır?
  4. GTHB bir açıklama yapmıyorsa Maliye Bakanlığı bir açıklama yapmalıdır. 2 bin kadro talebi olmuş mudur? Kadro onaylanacak mıdır?
  5. Hükümet yetkililerinin umut verici açıklamalarının gerçeğe dönüşmesi için atama bekleyen adaylara net mesajlar verilmelidir. Binlerce Veteriner Hekim, Ziraat Mühendisi, Gıda Mühendisi, Su Ürünleri Mühendisi Bakanlığın 2 bin atamasını umutsuzca beklemektedir.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ