İş İlanları – Banka Sınavları

Sütyen Tercihi ve Önden Klipsli Sütyenler

  • Sütyenler ilk kullanımda en baştaki kancada kullanın, zamanla kullanıma bağlı olarak gevşeme gözlenirse yakın kancalara takılır.
  • Sütyen  almaya karar verdiğinizde mutlaka beden ve gögüs ölçülerini doğru aldığınızdan yada doğru ölçüleri bildiğinizden emin olmalısınız ki doğru ürün alıp rahat etmelisiniz. Beden ölçünüzü yanlış biliyorsanız göğüsleriniz sütyene sığmayacak ve taşma yapacaktır.
  • Sütyeninizin  size göre olmadığını, ölçülerinizin doğru almadığınızın bir diğer ölçütüde normalde yere paralel sırtan geçen göğüs bantları yukarı kalkıyorsa bu durum beden ölçünüze uymadığını yada askıların ayarlarının doğru olmadığını gösterir.

Önemli Püf Noktaları:

  • -Kalitesiz ve yanlış ölçüde tercih edilen ürünler görsel açıdan abeslik, sarkma ve ağrılara neden olmaktadır.
  • -Bayanlarda yaş arttıkça gögüslerin hacminde ve şeklinde değişmeler olması kaçınılmazdır. Buna bağlı olarak belli dönemlerde göğüs ölçülerinizi kontrol etmeniz ve değişime göre sütyenlerinizi yenilemeniz önemlidir. Yanlış sütyenler göğüslerinizde deformeye neden olur.
  • -Aldığınız ürünlerin balen kısımları göğüs altını ve arasını tam sarması önemlidir. Alınan ürün göğüslerinize baskı uygulamamalı ve rahatsızlığa neden olmamalıdır. Göğüsleriniz sütyeninizi tam doldurmalı fazla dar yada çok bol sütyenler doğru tercih değildir.
  • -Sütyen giyerken öne eğilerek giyinin ve göğüslerinizin kupun tam ortasına denk geldiğinden emin olun. Ürünün kullanımında önemli noktalardan biride askı ayarıdır.
  • -Adet dönemlerinde göğüslerinizde oluşacak şişlikler normal günde kullandığınız sütyenleri giymenize engel olabilir bu dönemlerde normalden biraz daha büyük sütyen kullanmanız faydalı olacaktır.
  • -Sütyen kopçalarının sırt kısmınızda olması rahatsızlık veriyorsa kopçaları önde olan ürünler tercih edebilirsiniz.

Sütyenlerinizi Nasıl Yıkamalısınız:

Sütyenler hassas kıyafet statüsünde olduğundan özenle temizlenmelidir. Temizleme özenli yapılırsa ömrü uzar ve uzun zaman kullanuılma imkanı verir.Kesinlikle sütyenin kirlenmesi beklenilmeksizin bir yada iki kullanımdan sonra yıkanmalı. İmkan dahilindeyse elde yıkayınız, elde değilde makinada yıkanması zaruret ise yıkama torbası kullanılarak düşük ayarlarda yıkamalısınız. Asma yöntemi yerine serme yöntemi kullanılmalıdır. Kırışan yada katlanan yerleri düzeltilerek kurumaya bırakılmalı. Isı silikonun özelliğini kaybetmesine neden olduğundan silikon malzemeli sütyenler ılık suda elde yıkanmalıdır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ