İş İlanları – Banka Sınavları

Sekreter Alımı

Günümüzde “Yönetici Asistanı “, veya “Egzekutiv Asistant” şeklinde evrime uğramış olsa da Ülkemizde en fazla eleman aranan iş pozisyonlarının başında şüphesiz Sekreter Alımı gelmektedir. Türkiye’de faaliyette bulunan bir çok sektörde sekreter olarak mutasyona uğramış haliyle “Yönetici Asistanı” olarak çalıştırılacak bayan personellerden Sekreter Alımı na ihtiyaç duyulmaktadır. Aslında kolay yada basit yapılabilen bir Sekreter Alımı işi olarak gözükse de Sekreter Alımı bulunması oldukça güç olan personel pozisyonlarından biridir. Çünkü gazetelerin insan kaynakları eklerinde Sekreter Alımı konusunda aynı Şirket’in Sekreter Alımı ilanı bazen haftalarca yayınlanabilmektedir.

Sektör bazında Sekreter Alımı konusunda bir çok alan da sekreterlere ihtiyaç duyulmaktadır. Öyle ki Hukuk Bürosundan tutunda, Özel Hastanelerin Halkla İlişkiler birimlerine kadar yada KOBİ diye niteleyebileceğimiz iş yerlerinde Sekreter Alımı ilanları her gün devam etmektedir.

Sekreterlerin ne iş yaptığı anlamında biraz daha detaya girmek gerekirse;

Sekreter Alımı pozisyonda iş yapacak arkadaşlar evrak işlemlerini ve ofis içerisinde yapılabilecek ve diğer firma işlerini de halledebilecek kapasitede olmalıdırlar. Sekreter Alımı ile ilgili ilan veren firmalar; telefonlara bakabilecek, gelen müşteriyi en iyi şekilde firma adına karşılayarak, bilgilendirme konusunda iletişim becerisini gösterebilecek elemanlar aramaktadırlar. Sadece belirli sektörler de kendinizi geliştirmeniz malesef ki bu dönemde yetersiz kalmaktadır. Özellikle de son zamanlarda Büro Yönetimi ve Sekreterlik Bölümü Mezunları Sekreter Alımı alanında daha kolay iş bulabildiklerinden normal lise mezunlarının bu anlamda daha çok tecrübe ile seçilebilirlik şanslarını artırmalıdırlar.

[button url=”http://www.guncelsayfam.com/sekreter-alimi.html/2″ target=”_blank” style=”no-bg” arrow=”right”]Sekreterler Ne Kadar Maaş Alıyor? TIKLAYINIZ[/button]

Yukarıda kısaca değinmiş olsak ta Sekreter Alımı ile her hangi bir yerde çalışmayı düşünüyorsanız şayet belli kriterlere sahip olmanız gerekmektedir. Bu kriterleri aşağıda maddeler halinde zaten yazdık. O maddelere ilaveten Sekreter Alımı iş tanımına şunları da eklesek sizin için oldukça faydası olacağını düşünüyoruz. Sekreter Alımı ilanlarında Sekreter olarak tanımlanan iş pozisyonunda çalışan birisinin, Büro içerisinde ki o işle ilgili işlerin takip ve kontrolü ile gelen ve giden müşterilerle ilgilenmek, telefon görüşmelerini yürütmek, İşvereni yada varsa iş ortaklarını bilgilendirmek, Olası haftalık-aylık toplantı organizasyonlarını yapmak veya bu işin gereğiyle alakalı konularda prezantabl çalışmayı da kabul etmiş sayılırlar.

Sekreter Alımı yapan firmalar ve başvuru adresleri için aşağıdaki fotoğrafların üzerine tıklamanız gerekmektedir.

Sekreter Alımı ile Çalışılabilecek Sektörlerden Bazıları;

Mimarlık Ofislerinde,
İnşaat Şirketi Ofislerinde,
Gayrimenkul Firmaları Ofislerinde
Özel okulları veya Dershanelerin halkla ilişkiler birimlerinde
çalışılabilecek bir çok iş ilanı bulunmaktadır.

Sekreter Alımı nda Aranan Genel Nitelikler;

1-Lise ve /veya Ön Lisans Mezunu
2-Excel, Word, Outlook programlarını ileri düzeyde kullanabilen
3-İşinde özenli ve detaylara dikkat eden
4-Diksiyonu düzgün
5-İletişimi kuvvetli, sorumluluk sahibi
6-Sigara kullanmayan
buna benzer kriterler Sekreter Alımı yapan firmaların ortak şartları olarak değerlendirilebilir. Kariyerinize Sekreter Alımı yapan bir firmada Sekreter olarak başlamak veya bu alanda kendinizi geliştirmek istiyorsanız başvuru yapabileceğiniz açık Sekreter Alımı pozisyonlarına bakmak için aşağıda yer alan küçük görsellerin üzerine tıklayarak güncel Sekreter Alımı yapan firmalar ile ilgili firmalara ait adres veya telefon bilgilerine sahip olabilirsiniz. İkamet ettiğiniz ilde bulunan Sekreter Alımı iş ilanlarına bakabilir size en uygun olanlara başvuru yapabilirsiniz.
Hepinize bol şans dileriz.

Sekreter Alımı yapan firmalar ve başvuru adresleri için aşağıdaki fotoğrafların üzerine tıklamanız gerekmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ