İş İlanları – Banka Sınavları

Sağlık Bakanlığından Müjdeli Haber! 12 Bin Personel Alınacak

Sağlık Bakanlığı her sene on binlerce personel alımı yaparak en çok alım yapan bakanlıklar arasında girmektedir. Buna göre sağlıkta hala açık tamamlanamadığı için alımlar oldukça fazla yapılmakta ve Kamu Personeli Seçme Sınavı atama puanları da buna balı olarak düşmektedir. 15 Temmuz’da Fethullahçı Terör Örgütü üyelerinin kalkışmaya çalıştığı askeri darbe girişiminin ardından yurt genelinde kamuda istihdam edenler hakkında soruşturmalar yapılmaya başlandı. Sağlık Bakanlığı bünyesinde istihdam eden FETÖ’cülerde görevden uzaklaştırıldı. Açığın olduğu belirtilirken görevden uzaklaştırmaların da gerçekleştirilmesi ile açık daha da çoğaldı.

12 Bin Personel Alınıyor

Sağlık Bakanı Recep Akdağ yaptığı açıklamasında bakanlıklarının bünyelerinde istihdam eden toplam 6 bin personelin görevden uzaklaştırıldığını belirtti. Görevden uzaklaştırılanların ve kamuda ki açık olan pozisyonların yerine toplam 12 bin personel alımı yapacaklarını duyuran Bakan Recep Akdağ, açığın daha fazla olduğunu ve daha çok personel alımı yapmak istediklerini ancak şu anlık 12 binlik personel alımı yapmalarının uygun göründüğünü duyurdu.

Alınacak olan 12 bin personel Sağlık Bakanlığı bünyesinde 4/B statüsünde istihdam edecek. Şu an için rakamlar sadece yapılan açıklamalardan ibaret yani kesin bir değer yok. Alımlar henüz başlamadı ancak yakın zamanda alınacak olan personel sayısı hakkında resmi açıklama yapılması ve alımların başlaması beklenmektedir. Sizleri konu hakkında bilgilendireceğiz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ