İş İlanları – Banka Sınavları

Sağlık Bakanlığı En Az Lise Mezunu 2 Bin 808 Personel Alımı Yapacak

Sağlık Bakanlığı tarafında 2 bin 808 memur alımı yapılacağı ilan edildi. Sağlık Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı’na bağlı kuruluşlara,  657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 4/A maddesi kanununa göre, kadrolu memur statüsünde çalıştırılmak üzere 2 bin 808 sağlık personeli alımı yapılacak. Sağlık Bakanlığı lise, önlisans ve lisans mezunu 2.808 personel alacak.

Alımlar Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS-2016/6 Tercih Kılavuzunun yayımlanması ile kılavuzda belirtilen şartlara göre tercih yapmak suretiyle yapılacak. Tercih işlemlerinde lisans düzeyi kadrolarda 2016-KPSS lisans sonucu, ön lisans ve ortaöğretim düzeyi kadrolarda 2014-KPSS Ortaöğretim – ön lisans sınavı sonuçları esas alınacak.

Sağlık bakanlığı 2 bin 808 memur alımında 2014-KPSS ortaöğretim – ön lisans sınav sonucu bulunanlardan 2016-KPSS lisans sınavına girenler, ön lisans ve/veya ortaöğretim düzeyi kadroları için tercih yapamayacak olup sadece 2016 KPSS Lisans puanı ile lisans düzeyi kadroları tercih edebilecekler. Adayların tercihlerini 13-19 Ekim 2016 tarihleri arasında kılavuzda belirlenen kurallara, kadro ve unvanlara göre ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden T.C. kimlik numaraları ve şifrelerini kullanarak yapmaları gerekiyor

İlanın Devamını Aşağıda Bulunan Sonraki Sayfa Butonuna Tıklayarak Okuyabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ