İş İlanları – Banka Sınavları

Sağlık Bakanlığı 20 Bin Personel Alımı

Sağlık Bakanlığı 20 bin personel alımı için düğmeye bastı. Sağlık bakanlığı personel alımı ile ilgili yeni insan kaynakları politikası belli oldu. Buna göre sağlık bakanlığı personel alımı için 2017 yılı Haziran ayına kadar 9 bin Hizmet alımı yöntemiyle olmak üzere 20 bin personel alımı yapılacağını açıkladı.

Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof.Dr.Eyüp Gümüş’ün yaptığı açıklamaya göre; sağlık bakanlığı personel alımı için 2017 yılı Haziran ayına kadar 9 bin Hizmet alımı yöntemiyle olmak üzere 20 bin personel alımı yapılacağını açıkladı. Müsteşar Gümüş yapmış olduğu açıklamada, her 50 bin nüfusa bir sağlıklı yaşam merkezi kurulacağını belirtti. Sağlıklı bir yaşam için check-up ve kronik hastaların takibinin yapılacağını ve Sağlık alanında yeni bir dönemin başlayacağını da belirtti.

Sağlık bakanlığı personel alımı için 2017 yılı Haziran ayına kadar 9 bin Hizmet alımı yöntemiyle olmak üzere 20 bin personel alımı yapılacağını açıkladı.

Artık kliniklerin kalitesini belirlemeye başlayacağız. Buna sağlık personelinin kalitesi de dahil edilecek. İyi hekimlerin ödüllendirilmesi de gündemde. Daha iyi iş yapan sağlık personelimizi teşvik etmek istiyoruz. İlk etapta döner sermaye ile ödüllendirip daha fazla pay almalarını sağlayacağız. Hekimleri de sınıflandırmamız gerekiyor. Vatandaşlarımızın hangi hastanenin ne kadar iyi olduğunu bilmesi gerekiyor. Bir hastanede kaç ameliyat yapılmış, kaçı başarılı olmuş ya da olmamış bunu bilmesi gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz günlerde Sağlık Bakanı Recep Akdağ, personel ihtiyacının çok fazla olduğunu fakat bütçenin sınırlı olduğunu söyleyerek en çok alımın hemşirelikte olduğunu, hemşirelerin yanı sıra ebe, fizyoterapist, psikolog ve teknisyen alımlarının da yapılacağını duyurmuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ