İş İlanları – Banka Sınavları

Sağlık Bakanı Recep Akdağ 20 bin personel alımı için tarih verdi

Sağlık sektörü için merakla beklenen açıklama Sağlık Bakanı Recep Akdağ’dan nihayet geldi. Sağlık Bakanlığı’na bağlı kurum ve kuruluşlara yapılacak atama için aylardır beklenen açıklama bugün geldi. Recep Akdağ 20 bin personel alımının yapılacağı müjdesini verdi. Recep Akdağ Eylül ayı için yetişmeyeceğini fakat sene sonuna kadar alımın gerçekleştirileceği belirtildi. Dolayısıyla Kurban Bayramından sonra çalışmalar hızlanacak ve alımlar için tercihler kısa süre içerisinde alınmaya başlayacak.Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın bugün yaptığı 20 bin personel alımı için açıklamasında sağlık sektöründe atama bekleyenler için tercih süreci beklenecek.

2016 yılı bitmeden 20 bin personel Sağlık Bakanlığı’na bağlı kurum ve kuruluşlara atamaları gerçekleştirilecek. Alımı yapılacak 20 bin personelin tamamı sözleşmeli olarak alınacak. Bu yıl kadrolu ve sözleşmeli olmak üzere Sağlık Bakanlığına toplamda 9 bin 252 kişinin ataması gerçekleştirilmişti. Bu yıl kadrolu ve sözleşmeli olarak ayrıntılara bakılacak olursa şu şekilde sonuç ortaya çıkmıştı.2016 yılında kadrolu olarak KPSS-2016/1 Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Kadro ve Pozisyonlarına Yerleştirmelerinde alımlar gerçekleşmişti. KPSS 2016/1 ile10 bin 144 memur alımından 6 bin 162 kişi Sağlık Bakanlığına aitti.

Ayrıca sözleşmeli olarak da KPSS-2016/3 Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlarına Yerleştirmelerinde ortaöğretim için 466 kişinin, önlisans için bin 7 kişinin ve lisans için de bin 617 kişi olmak üzere toplam 3 bin 90 kişinin ataması yapılmıştı.Akdağ, sözleşmeli sağlık personeli alımının ne zaman yapılacağına ilişkin soru üzerine de “Eylül ayına yetiştiremeyebiliriz ama bu sene sonuna kadar 20 bine yakın sağlık personelini inşallah göreve başlatacağız. Bunların önemli bir bölümü bizim 4924 sözleşmelisi dediğimiz sözleşmeliler olacak.” dedi.Bunun avantajlı bir kadro olduğunu vurgulayan Akdağ, “Özellikle Türkiye’nin beşinci ve altıncı bölgelerindeki il ve ilçelerinde daha yüksek ücretle hekim ve sağlık çalışanı istihdam etme imkanını veriyor bize.

Burada kadrolarımız dolmuştu tamamen, yeni 11 bin kadro aldık. Bunun önemli bir bölümünü bu sene inşallah kullanacağız. 20 bine yakın da personel istihdam edeceğiz.” diye konuştu.Recep Akdağ alım yapılacak 20 bin sağlık personelinin bu sene sonuna kadar göreve başlayacağını belirtmesi üzerine Eylül sonu itibarı ile alımlar konusunda çalışmalar hız kazanacak ve tercih dönemine hızla girilecek.Kaynak: Sağlık Bakanı Recep Akdağ’dan 20 bin personel alımı için beklenen tarih açıklaması

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ