İş İlanları – Banka Sınavları

Saç ve Ten Renginize Göre Kıyafet Renkleri Seçimleri

  • Moda
  • 14 Aralık 2017

Ten Rengine Göre Kıyafet Seçimi
Saç Ve Ten Renginize Göre Kıyafet Renkleri Seçimleri
Ten Renginize Uygun Saç Renkleri ve Kıyafetler

Eğer saç renginizi değiştirmeyi düşünüyorsanız bunun ilk adımı düşündüğünüz renk ile teninizin rengi ile gösterecek uyuma da özen göstermelisiniz. Coloroskopi Uzmanı ve Studio Kuaför Salonu İmaj Adnan Serter cildinizin pürüzsüz ve sağlıklı görünebilmesi için Ten rengine uygun renk seçmemiz gerektiğini söylüyor. Adnan Bey’in ten renginize uygun saç ve kıyafet rengi önerilerini aşağıda paylaşıyoruz.

Sarı kırmızı ve mavinin karışımları ile doğa da gördüğümüz tüm renkler ortaya çıkar. Saçımıza koyuluğu kırmızı pigmentler verir. Çoğu yerde yazıldığı gibi mavi soğuk rengi sarı da sıcak renkleri temsil ederler. Burdan baktığımız da sıcak ve soğuk renkler olmak üzere tenk renkleri ikiye ayrılır diyebiliriz. Bir alt grup olarakta açık ve koyu olarak yine ikiye ayırıyoruz. Yaz insanı soğuk grubun açık tenlilerini, Kış insanı ise soğuk ve koyu tenlileri, İlkbahar insanı da sıcak ve açık tenlileri, Sonbahar insanı ise Sıcak ve koyu tenlileri olarak adlandırırız.

Hangi saç ve kıyafet renklerinin Mevsim isimleriyle adlandırılan tenlere uyum sağlayacağını aşağıda anlatmaya çalıştık.

Yaz İnsanı;
Açık tenli ve genelde mavi gözlüdür. Güneşte çabuk bronzlaşır. Saçları güneşten dolayı beyazımsı sarı renge kadar açılabilir. Saç renkleri koyu kumral veya daha açıktır.
Yaz insanına yakışan renkler;
Küllü sarı platin sarısı viole kızıldır. Yakışan kıyafet renkleri ise mavinin her tonu pembe gri fuşya ve beyazdır.

İlkbahar İnsanı;
Genellikle çillidir. Güneşte bronzlaşamazlar. İlkbahar insanına yakışan saç renkleri; açık dore sarı bakır kızıl açık çikolata karamel ve ateş kızılıdır.
İlkbahar İnsanına Yakışan Kıyafetler;
Kayısı rengi portakal rengi açık yeşiller bejtaba ve açık kahve renkleridir.

Kış İnsanı;
Genelde koyu saç ve ten rengine sahiptir ama beyaz ten ve koyu saçlı kış insanları da vardır. Güneşin etkisini uzun süre taşırlar bronzlukları kalıcıdır.
Kış İnsanına Yakışan Saç Renkleri;
Küllü kumral morumsu kızıl ve küllü platin röfledir. Yakışan kıyafet renkleri ise mor fuşya lacivert koyu pembe beyaz ve koyu gridir.

Sonbahar İnsanı;
Kendisine yakışan saç renkleri; koyu karamel koyu bakır koyu çikolata koyu dore sarı bal renkleridir.
Sonbahar insanına yakışan kıyafetler;
Kahvenin her tonu yeşil taba turuncu kiremit rengi ve toprak tonlarıdır. Yaşları ilerledikçe ciltlerinde esneme ve çizgiler başladığında açık renkleri seçmelidirler. Bir sonbahar kadını yaşı ilerledikçe ilkbahar kadınının renklerine daha ağırlık vermelidir . Çünkü saç rengi koyulaştığında ten rengi daha açık görünür ve yüzdeki deformasyon ve çizgiler daha çok ortaya çıkar. Ayrıca yaş gereği oluşan beyaz saçları daha iyi kamufle etmek için saç rengini açık kullanmalarında fayda vardır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.