İş İlanları – Banka Sınavları

PTT 2016 Yılında Personel Alımı Yapacak mı?

PTT 2016 Yılı Bitmeden Personel Alımları Gerçekleştirir mi?

15 Temmuz 2016 darbe girişiminin ardından kamuda gerçekleşen görevden almalar ve ihraçlar hala devam ediyor. Bu durumla beraber bir çok Kamu Kurumu personel alımı ilanı verdi.  Peki PTT 2016 yılının bitmesine 2 ay kala personel alımı gerçekleştirecek mi? Detaylar haberimiz de…

Ülkemizde devam eden FETÖ soruşturmaları 15 Temmuz 2016 tarihinden sonra hızla devam ediyor. Soruşturmaların ardından kurulan komisyonlarla beraber kamu kurum ve kuruluşlarında temizlikler de başladı ve hala devam ediyor. Adalet Bakanlığı başta olmak üzere Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı gibi bir çok bakanlıkta FETÖ’yle ilişkisi olan memurlar ya ihraç edildi yada soruşturma açıldı.

Bunun üzerine kadrolarda açıklıklar meydana geldi ve kurum/kuruluşlar personel alımına başladılar. Ekim ayının başlarında Milli Eğitim Bakanlığı 20 bine yakın öğretmen ataması yaptı. Sağlık Bakanlığı, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Adalet Bakanlığı gibi birçok bakanlığın da aralarında bulunduğu kurumlarda personel alım süreçleri devam ediyor.

Peki 2016 yılının sonlarına doğru ilerlerken PTT personel alımı yapacak mı ?

Geçtiğimiz Ağustos ayında birçok sitede PTT’nin en az lise mezunu personel alımı yapacağından bahsediliyordu.

[info]Bu haberlerin ardından PTT açıklama yaparak personel alımı yapılmadığını, alım yapılacağı zaman resmi web sayfası üzerinden ilan edileceğini açıklamıştı.[/info]

2016 yılının son çeyreğine girdiğimiz şu günlerde PTT İnsan Kaynakları’nda herhangi bir personel alım ilanına yer verilmedi. Temmuz ayından bu yana henüz PTT bünyesinde personel alımı yapılmadı, ilan yayınlanmadı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ