İş İlanları – Banka Sınavları

Perakendede 675 bin kişiye iş

Perakendenin sürdürülebilir gelişim ve büyüme beklentisini karşılamak hedefiyle Birleşmiş Markalar Derneği (BMD), Vodafone ve PwC Türkiye tarafından hazırlanan ‘Geleceğe Hazırlanırken Türkiye Perakende Sektörü Raporu’ açıklandı.

Rapor kapsamında Vodafone’un katkılarıyla BMD üyesi işletmelerin dijitalleşme performansı ölçüldü. BMD Başkanı Sami Kariyo, “BMD üyesi markalar 2015’i 47 milyar dolar ciroyla tamamladı. Hedefimiz 2023’te 114 milyar doları yakalamak. 2023’e kadar yurt içinde mağaza sayımızı 65 binden 157 bine çıkarıp 675 bin kişiye iş imkanı sağlayacağız” dedi. Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy da şunları söyledi:

DİJİTAL DÖNÜŞÜM

Dijital dönüşüm “Dijital dönüşüme liderlik etme vizyonumuzla, her sektörde olduğu gibi perakende sektöründe de dijitalleşmenin öncüsü olmayı hedefliyoruz. Perakende sektörünün temel zorluklarını etkili ve sürdürülebilir bir biçimde çözmek için, teknolojik gelişime ayak uydurmak zorundayız. Çalışmamız sonunda elde edilen veriler, perakende sektörünün yeni nesil teknolojilerle buluşmasında ve geleceğin dijital dünyasına hazırlanmasında önemli rol oynayacak.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ