İş İlanları – Banka Sınavları

Özel harekat polisi alımında bayan aday ve yaş sorunu çözülmeli

10 bin özel harekat polisi alımı başvuruları başladı, alımlarda bayan adaylara kontenjan verilmemesine tepkiler devam ediyor. Guncelsayfam.com olarak daha önceki yaptığımız haberlerde de bu konuyu gündeme getirmiştik.

Özel harekat polis memuru alımlarına başvuru yapmak isteyen bayan takipçilerimizin seslerini duyurmaya çalışmıştık. Bazı milletvekilleri tarafından Meclis’te de gündeme getirilen konuya çözüm getirilemedi.Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul Milletvekili Arzu Erdem, özel harekat polisi alımlarında bayanlara da kontenjan ayrılmasını, erkekler için de yaş sınırının esnetilmesi gerektiğini belirtti. TBMM’de basın toplantısı düzenleyen Erdem, başvuruları başlayan özel harekat polisi alımında askerlik hizmetini tamamlamış olmak şartının kaldırılmış olmasına rağmen yaş sınırı nedeniyle binlerce adayın başvuru yapamadığını vurguladı.

Kadın adaylara haksızlık yapıldığını kaydeden Erdem, vatanını, milletini, bayrağını savunmanın yaşı ve cinsiyeti olmadığını belirtirken, yaş sınırının mümkün olan en üst seviyeye çekilmesini ve bu nedenlerle başvuru yapamayan adayların önünün açılması gerektiğini ifade etti. Kadı adaylara kontenjan verilmemesinin anayasanın eşitlik ilkesiyle de bağdaşmadığını söyleyen Erdem, mutlaka kadın özel harekat polisi alımında yapılması ve yaş sınırının da esnetilmesi gerektiğini vurguladı. Erdem, bayan adaylara kontenjan ayrılması durumunda kendi kızının da başvuru yapacağını açıkladı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ