İş İlanları – Banka Sınavları

ÖSYM Sözleşmeli Personel Alım İlanı

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığının 16 Mayıs 2016 tarihli yapmış olduğu duyurusuna göre farklı bölümlerde 13 adet Sözleşmeli Personel alacak. Alımı yapılacak Sözleşmeli Personellerin kadroya girebilmeleri için Giriş sınavına girmeleri gerekmektedir. Giriş sınavı sözlü usülü 16 Haziran 2016 tarihinde Ankara’da yapılacak olup sonuçlar ÖSYM’nin sisteminde ilan edilecektir.

16 Haziranda yapılan sözlü sınavın aynı gün içerisinde bitmemesi halinda sözlü sınava aynı günler içerisinde devam edilecektir. Hangi Bölümlerde Alım Yapılacak ?

Türk Dili ve Edebiyatı, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği, Türkçe Öğretmenliği, Matematik, Matematik Mühendisliği, Biyoloji, Biyoloji Öğretmenliği, Biyokimya, Fizik, Fizik Öğretmenliği, Fizik Mühendisliği, Rus Dili ve Edebiyatı, İngiliz Dil Bilimi, İngiliz Dili ve Edebiyatı, Amerikan Kültürü ve Edebiyatı, İngilizce Öğretmenliği, Çeviribilim, Mütercim-Tercümanlık, Diş Hekimliği Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Eczacılık Fakültesi, Bilgisayar Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Tıp Fakültesi.

Belirlenen kadrolardan ayrıca yabancı dil olarak İngilizce aranmakta olup, sadece Rus Dili ve Edebiyatı ölümü için Rusça aranmaktadır. Sınava Katılma Şartları Nelerdir ?

Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı, Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı veya bunlara denk kabul edilen sınavlarla belgelemek, Yükseköğretim kurumlarının en az dört yıllık lisans eğitimi veren yukarıda ayrıntısı yer alan bölümünden veya buna denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen dört yıllık fakülte veya yüksekokullardan birini bitirmiş olmak, Askerlik ile ilgisi bulunmayan adaylar, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek olan herhangi bir rahatsızlığa sahip olmayan adaylar, Kamu haklarından mahrum bulunmayan adaylar, T.C. Vatandaşı olan adaylar, Herhangi bir suç yükümlülüğü bulunmayan adaylar,

İlanın Devamını Aşağıda Bulunan Sonraki Sayfa Butonuna Tıklayarak Okuyabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ