İş İlanları – Banka Sınavları

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Sözleşmeli Memur Alım İlanı

Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Devlet Personel Başkanlığı aracılığıyla bir ilan yayımlayarak ilgili birimlerinde görevlendirmek üzere sözleşmeli memur alımı yapacağını duyurdu. Söz konusu ilanda yer alan tüm detayları haberimizde aktarıyoruz.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı, “Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Büyük Ölçekli Bilgi İşlem Birimlerinde Sözleşmeli Bilişim Personeli İstihdamına İlişkin Esas ve Usuller Hakkında Yönetmelik” in 8 inci maddesi uyarınca, 7 (yedi) Sözleşmeli Bilişim Personeli alımı yapacağını duyurdu.

Orman Bakanlığı tarafından yayımlanan ilanda yer alan kadrolar, adaylarda aranan genel şartlar ve diğer detayları siz ziyaretçilerimize aşağıda aktarıyoruz.

ORMAN BAKANLIĞI TARAFINDAN ALIM YAPILACAK KADROLAR

Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nca yayımlanan sözleşmeli personel alım ilanına göre, Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere 7 adet Bilişim Personeli alımı yapılacağı açıklandı.

ORMAN BAKANLIĞI MEMUR ALIM İLANINA BAŞVURU KOŞULLARI

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı bünyesinde istihdam edilecek sözleşmeli personel alım ilanına başvuru yapacak adayların kurum tarafından belirtilen şartları taşımaları gerekiyor. Bakanlık tarafından açıklanan personel alımı genel şartlarında şu koşullar yer alıyor.

Eğitim Şartı, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinde belirtilen şartları taşımak, Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden mezun olmak.

Tecrübe Şartı, Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda ücret tavanı iki katını geçmeyecekler için en az 3 (üç) yıllık, diğerleri için en az 5 (beş) yıllık mesleki tecrübeye sahip bulunmak,

Belge Şartı, Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemek,

Askerlik Şartı, Erkek adaylar için muvazzaf askerlik çağına gelmemiş veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya muaf veya ertelenmiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

Söz konusu ilana başvuru için gerekli evrakların listesi şu şekildedir. Başvuru formu, Güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğine ilişkin belge (en az 2 dönem programlama dersinin alındığını gösterir transkript, katılım/sınav sertifikası vb.), Her bir pozisyon için özel şartlarda istenilen sertifikalar ve nitelikleri gösteren belgeler, Çalışma sürelerini gösteren belgeler (SGK dökümü, hizmet dükümü), Çalışma sürelerini gösteren belgeler, özgeçmiş

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Orman Bakanlığı sözleşmeli memur alım ilanına başvurular 04/12/2017-25/12/2017 tarihleri arasında, https://www.turkiye.gov.tr/orman-ve-suisleri-personel-alimina-iliskin-is-basvurusu adresi üzerinden elektronik ortamda yapılacaktır.

Adaylar elektronik ortamda yaptıkları başvuruların ardından başvuru formunun çıktısını alarak başvuru evrakları ile birlikte 25/12/2017 tarihi saat 18:00’e kadar (Orman ve Su İşleri Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı Beştepe Mahallesi Alparslan Türkeş Caddesi No: 71 Yenimahalle/ANKARA) adresine şahsen teslim etmeleri veya son başvuru tarihinde anılan adreste olacak şekilde postayla iletmeleri gerekecektir.

Postada meydana gelebilecek gecikmeler nedeniyle zamanında ulaşmayan başvurular ile belgesi eksik olanların başvuruları kabul edilmeyecektir.

İlan metnine ulaşmak için TIKLAYINIZ

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.