İş İlanları – Banka Sınavları

Orman ve Su İşleri Bakanlığı KPSS Puanı ile Memur Alımında Pazartesi Son Gün!

Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından yayımlanan KPSS puanı ile memur alım ilanına başvurularda süreç daralıyor. Başvurular ne zaman sona erecek? Haberimizde…

Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Devlet Personel Başkanlığı aracılığıyla yayımladığı ilan ile  merkez ve taşra teşkilatında boş bulunan ve aşağıdaki tabloda görev yeri, adedi ve kadro derecesi yazılı toplam 7 (yedi) adet Avukat kadrosuna atama yapılmak üzere Yarışma Sınavı yapılacağını duyurdu.

Başvurularda Son Gün 14 Ağustos !

4 Ağustos 2017’de başlayan memur alım ilanına başvurular, 14 Ağustos 2017’de sona erecek. Adayların başvuruları; Orman ve Su İşleri Bakanlığınınwww.ormansu.gov.tr sitesi üzerinden elektronik ortamda alınacak.

Başvuru Esnasında İstenilen Belgeler Neler?

* Başvuru formu

* Diploma

* Askerlik durum belgesi

Sınava Başvuru Şartları, Kimler Başvurabilir?

Sınava başvuru yapacak adaylardan;  657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinde yer alan genel şartları taşımak, Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik hükümlerince, T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan, 2016 Kamu Personeli Seçme Sınavında (KPSS), KPSS P3 puan türünden asgari 70 puan almış olmak, En az dört yıllık eğitim veren hukuk fakülteleri veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtdışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak, Avukatlık ruhsatnamesi sahibi olmak, Erkek adaylar için sınav tarihi itibariyle askerlik hizmetini yapmış veya erteletmiş veya askerlik hizmetinden muaf olmak, şartlarını taşımaları isteniyor.

İlanın Kılavuzuna Aşağıda Bulunan Sonraki Sayfa Butonuna Tıklayarak Okuyabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ