İş İlanları – Banka Sınavları

Öğrenciye kredi veren bankalar

Öğrencilere kredi veren bankaların sayısı ev hanımına kredi veren bankalara göre daha fazladır. Ülkemizde özellikle büyük şehirlerde yaşayan öğrencilerin % 16’ sı part tıme veya half tıme işlerde çalışarak ekstra gelir elde etmektedirler.

Ayrıca Devletin politikalar gereği her öğrenciye Öğrenim kredisi adı altında aylık 240 TL ödeme yapılmaktadır. Bunun yanı sıra öğrencilerin % 80’ i farklı yerlerden de 2.  Ve 3. Bursu da bularak ciddi gelirler sahibi, olmaktadır. Buna aile bireylerinin gönderdiği aylık haşlıkları da dikkate alırsak bir öğrencinin aylık geliri 750 – 1500 TL arasında değişmekte olup bu iyi bir gelirdir.

ogrenciye kredi veren bankalar

Öğrenciye kredi veren bankalar öğrencilerin tüm bu gelirlerine bakmaktadırlar. Ayrıca öğrencilerin varsa sigortaları, ekstra gelirlerini belgelemeleri kredi alma şanslarını artıracaktır. Ancak öğrencilerin daha kolay kredi çekmelerinin en büyük yolu kredi kartı ile ek para veya kredi çekmeleridir. Her banka öğrenciler için farklı özel isimler adı altında kredi kartı vermektedir. Bu kredi kartlarının limiti 250 – 1000 TL arasında değişmektedir. Bu açıdan her öğrenci % 2,29 – % 2,69 arasında bankalardan kredi kartı ile nakit avans ve kredi çekebilirler. Bu taksitli çekimler olabilmektedir. Öğrenciye kredi veren bankalar işleminde bu tip krediyi kullandıkları banka kredi kartının ATM ‘ lerinden yapmaları mümkündür. Öğrenciye kredi veren bankaları bu değerlendirmelerden sıralarsak kredi kartı veren her bankada öğrencilerin 1000’ TL ye kadar kredi çekmeleri mümkündür.

Ev hanımına kredi kartı veren bankalar konusunda anlattığımız bilgiler ışığında Vakıfbank kredi işlemleri konusunda daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ